Horský běžecký půlmaraton Rubenczal – 09.10.2021!

Ależ to był bieg! W 2017r. startowałem w tej imprezie. Było kameralnie – tylko 27 uczestników, wśród których dzięki koledze Arturowi z Wałbrzycha, znalazła się spora grupa uczestników z Polski.
Trasa bardzo wymagająca. Początek biegu (meta również) znajdował się przy obiekcie Portasky > http://www.portasky.cz położonym po czeskiej stronie masywu Karkonoszy w pobliżu Śnieżki. Było krótko, ale mocno w górę, później niesamowicie stromym, kamiennym zbiegiem w dół. Dalej zaczynała się mozolna wspinaczka na Czarną Górę i powrót. Trasa tylko w niewielkich fragmentach przebiegała tymi samymi drogami. Mnie się bardzo podobała, ponieważ była bardzo widokowa i urozmaicona. Ale na uczestników czekał naprawdę spory wycisk.
Długość tego wymagającego biegu wynosi 22,6km z przewyższeniem ok. +1300m Ja przebiegłem Rubenczala w czasie 02:14:07
W tym roku startuję w biegu UltraKotlina 35KM Dlatego czeski bieg przejdzie mi koło nosa, a przydałoby się wystartować tam jeszcze raz. Ale nie można mieć wszystkiego. Strona czeskiego biegu > http://rubenczal.cz
Slavo65
Ps. Nie wiem jak jest obecnie. Ale do Chaty Portasky można było wjechać, wcześniej kupując bilet wstępu na teren Karkonoskiego Parku Narodowego w biletomacie znajdującym się przed wjazdem do góry, przy głównej drodze nr 296 przebiegającej przez miejscowość Velka Upa.

Możesz również polubić…