Biesy Trail Czady – 6-7 września / Bieszczady!

Kolejna ciekawa impreza w malowniczych Bieszczadach, która powinna zadowolić miłośników biegów zarówno na długim dystansie jak i na dystansach do 10km, których trasa biegnie nieomal cały czas pod górę. Jednym słowem mocny wycisk, ale na krótszym dystansie. Plus powrót do miejsca startu, który można zrobić biegiem lub spacerkiem. Poniżej znajdziecie wstępne informacje na temat biegu (wyciąg z regulaminu imprezy) oraz link do strony zawodów.

Strona biegu > http://biesytrailczady.pl

Link do wydarzenia na Facebooku >  https://www.facebook.com/events/900453346964683/

TERMIN I MIEJSCE

6-7 wrzesień 2019, Wetlina.

Baza Zawodów – Wetlina 11, 38-608 Wetlina (przy budynku OSP)
Szczegółowy harmonogram z godzinami pracy biura zawodów, godzinami odpraw technicznych, godzinami startu podany zostanie w komunikacie w późniejszym terminie.

TRASY I CHARAKTER ZAWODÓW

Zawody mają charakter biegów górskich. Trasy prowadzone są głównie po szlakach turystycznych na terenie BdPN i Nadleśnictwa Cisna. Część tras poprowadzona jest poza szlakami na terenie Nadleśnictwa Cisna. Trasy będą w całości oznakowane przez Organizatora – dokładne informacje o sposobie oznaczenia podane zostaną w komunikacie technicznym.
W ramach Zawodów odbywać się będą 4 biegi
Formuła biegu Smerek Vertical :
Meta biegu mieści się na Smereku (szczyt).  Klasyfikacja odbywa się na podstawie czasów od startu do mety na Smereku. Aby zostać sklasyfikowanym zawodnik ma obowiązek powrotu tą samą trasą oraz zameldowania się przy stoliku sędziowskim w strefie startu do godziny 22.15.
Limit czasu ustalony jest na Przełęczy Orłowicza (4,6km, + 460m) i wynosi 1 h 20 minut. Po tym czasie zawodnik ma obowiązek zejścia tą samą trasą oraz zameldowania się przy stoliku sędziowskim do godziny 22.15
Taka formuła zawodów ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom oraz pewność dla organizatorów że wszyscy uczestnicy bezpiecznie zeszli z gór.
Poniżej  profile tras poszczególnych dystansów na zachętę!
Stare Sioło Maraton – Dystans 44km / Przewyższenie +/-2320m
Paportna Półmaraton – Dystans 20,5km / Przewyższenie +/-1067m
Jawornik Trail – Dystans 8,5km / Przewyższenie +/-413m
Smerek Vertical – Dystans 5,5km / Przewyższenie +570m
Slavo65

Możesz również polubić…