Lesista Trzydziecha – Mieroszów (22.09.2019)

Na biegowym rynku, ciekawych imprez ciągle przybywa i nie jest to bynajmniej powód do zmartwienia, gdyż jest jeszcze sporo pięknych terenów do ogarnięcia biegowym butem. A dodatkową okazją i motywacją, aby zajrzeć na mniej znane tereny, są imprezy biegowe. Sam po raz pierwszy, dzięki udziałowi w Gorce Ultra Trail > https://www.gorceultratrail.com wylądowałem w Gorcach – górach wcześniej mi zupełnie nie znanych i byłem zachwycony.  Do takich zakątków należy min. masyw Lesistej położony w Górach Kamiennych, niewielkich lecz urokliwych, wciśniętych między przygraniczny Mieroszów, a Boguszów Gorce na Dolnym Śląsku. Miałem przyjemność biegać w tych stronach kilka razy i mogę Was zapewnić, że widoki są przepiękne i godne ujrzenia. Może to nie Alpy lub Tatry, lecz w końcu, nie tylko wysokość ma wpływ na urok gór. Ja lubię wszelkie pagórki, bez względu na wysokość. Najważniejsze, by z ich wierzchołków, a przynajmniej niektórych szczytów, roztaczał się wspaniały widok na okolice.

Poniżej informacje na temat biegu pochodzące z fanpage organizatora:

Lesista Trzydziecha – 30 km trasa biegu górskiego, w Masywie Lesistej Wielkiej i Małej, który odbędzie się 22 września 2019r. o godz. 10:00 realizowany przez MCK Mieroszów.

Start, meta oraz biuro zawodów (czynne od godz. 8:00 w dniu zawodów) – Rynek w Mieroszowie. Wpisowe: 50 zł . Rejestracja na stronie ultimasport.pl – pełne dane, regulamin, oraz informacja co w pakiecie pojawią się do końca lipca 2019 r. na stronie facebookowej wydarzenia oraz na www.mck.pl 

Na trasie biegu będą 2 bufety: #1 na 10 km – szczyt Lesistej Wielkiej, #2 na 20,5 km – Ostrosz – przed zbiegiem. Trasa będzie oznakowana. Pomiar czasu, obsługa biura zawodów + 1 punkt kontrolny pomiaru czasu na trasie -> ultimasport.pl

Przewidywane są treningi w miesiącach sierpień oraz wrzesień – informacje będą podawane na bieżąco.
Istnieje możliwość bezpłatnego noclegu na Hali Sportowej – ul. Hoża 4 w Mieroszowie.

Kilka słów o trasie:
Trasa wytyczona jest nie tylko utartymi szlakami ale też takimi drogami, ścieżkami leśnymi które pokazują prawdziwe piękno tego masywu / najgłębszego przełomu rzeki w Górach Kamiennych – Ścinawki (wysokość stoków do 300 m). Trasa z pięknymi widokami na Góry Suche, Karkonosze oraz Góry Wałbrzyskie. Podbieg pod Ługowinę (ul. Wczasowa – cześć Kowalowej) w malowniczej dolinie z pewnością spodoba się każdemu miłośnikowi biegania.

Mapa trasy zawodów online w poniższych linkach:
https://www.gpsies.com/map.do?fileId=npecmovxrsaahesl

https://mapy.cz/s/3uZdf

Slavo65

Możesz również polubić…