La Sportiva Hruboskalský půlmaraton odpuściłem.

Pierwszy start w sezonie http://hruboskalskypulmaraton.cz odpuściłem. Opłata startowa zapłacona, lecz dwa tygodnie przed startem, wraz z Małżonką, zostaliśmy zaproszeni na bardzo ważną imprezę. Żona była zachwycona, ja mniej, bo bieg opłacony i byłem umówiony z kolegami na ten wyjazd. Dla mnie miał być to bardzo ważny start. Nie walka o zwycięstwo, czy miejsce w czołówce wyścigu. Ale istotny dlatego, że chciałem w Czechach sprawdzić, czy jestem w kiepskiej formie, czy nie jest aż tak źle. A niepewność ogromna, bo do przebytej choroby, dochodzi nieodwracalne uszkodzenie żył pod prawym kolanem, kilka kilogramów wagi, które przybyły w trakcie choroby, oraz brak kondycji spowodowany kilku miesięcznym okresem bez treningowym. Niestety na razie się nie dowiem, jak u mnie z formą, ponieważ z zawodów zrezygnowałem. Na pewno nie jest dobrze, gdyż na treningach idzie mi ciężko, ale przynajmniej miałbym jakiś punkt odniesienia do planowania dalszych treningów.

Nie wspominałbym o tym, gdyż to przypadek banalny. Ale piszę dlatego, ponieważ wielu biegaczy uważa, że ich bieganie jest najważniejsze i przez to spinają się nawet wówczas, gdy ich szanse na sukces są iluzoryczne. Świata poza nim nie widzą, zapominając o tym, że on nadal istnieje i mają na nim różne zobowiązania. Dla mnie bieganie jest dopiero na trzecim miejscu. Najpierw Rodzina, później praca i dopiero bieganie. Myślę, że w życiu biegacza amatora i nie tylko, to najuczciwsze podejście do biegowej pasji, nawet jeśli przez nie, nie osiągniemy takich wyników, jakie byśmy chcieli. Dlatego warto zastanowić się nad tym, w którym miejscu, w naszym życiu powinno być bieganie.

Na zdjęciu w oddali widać Zamek Trosky, który planowałem ponownie zobaczyć. Obiekt widoczny jest z Zamku Hruba Skala. Czeski Raj polecam każdemu, można tam zajrzeć turystycznie lub biegowo, gdyż jest tam kilka ciekawych imprez biegowych, dużo interesujących zabytków, kilka zbiorników wodnych. Piękne skały oraz mnóstwo ścieżek do biegania lub jeżdżenia na rowerze > http://www.cesky-raj.info/pl/

Slavo65

Możesz również polubić…