Pierwsze 5km na świeżym powietrzu zrobione

Pierwsze 5km na świeżym powietrzu przebiegnięte. Ciężko było się wybrać na wiosenną pluchę, lecz pierwszy raz odkąd biegam, Żona zachęciła mnie do treningu, widząc jak się ociągam. Powiedziała; „to tylko przelotny deszcz. Nie musisz biec do lasu, możesz zrobić kilka kilometrów w mieście” i nie wypadało odpuścić miejskiej piątki. Na szczęście okazało się, że nie było tak źle, jak się spodziewałem. Kilka stopni powyżej zera, bezwietrznie, lekki deszcz i niewielki ruch na ulicach, ponieważ markety zamknięte… i biegowe przełamanie nastąpiło. Obawiałem się pierwszego truchtu. Pół roku przerwy od biegania, a później zaledwie kilkadziesiąt kilometrów w ciągu dwóch miesięcy, przebiegnięte pod dachem, a i tak dwa małe przeziębienia po drodze mnie dopadły.

Drugi, najwyżej trzeci raz od początku mojego biegania, założyłem kurtkę przeciwdeszczową, ponieważ wolę biegać w wiatrówce, nawet gdy pada deszcz, bo w kurtce można się ugotować. Może w modelu za 1000zł – super oddychającym i milusim w dotyku, jak twierdzą producenci, biegnący człowiek nie czuje się jak w worku foliowym, ale czy jest tak naprawdę, tego nie wiem, ponieważ takiej kurtki nigdy nie miałem, nie mam i pewnie mieć nie będę.

Bieganie na świeżym powietrzu miałem rozpocząć dopiero od kwietnia, lecz zostałem zaproszony przez kolegę Maćka, na bieg charytatywny do Polanicy > https://www.facebook.com/events/380756322705205/ i postanowiłem pojechać, lecz wcześniej wypadałoby ponownie przyzwyczaić organizm do zmiennych warunków atmosferycznych. W Polanicy dorzucę się do rehabilitacji koleżanki, przebiegnę dyszkę w licznym towarzystwie i spotkam się z dawno nie widzianymi znajomymi. Po drodze planuję odwiedzić Skalne Grzyby w Górach Stołowych. Warto będzie zrobić 2-3 godzinny spacerek wśród pięknych skałek, które o każdej porze roku wyglądają ciekawie.

W marcu 36km wybiegane. Wiem, że to niewiele, ale na ten miesiąc zaplanowałem skromne 100km Jeśli to przebrnę, to w kwietniu dorzucę kolejne kilometry do przebiegnięcia.

Slavo65

Może Ci się również spodoba