Przesiadka na Inov 8 Trailtalon 275

W połowie ubiegłego roku dowiedziałem się, że jest na świecie firma produkująca obuwie sportowe o siedmiu rozmiarach szerokości! Byłem wniebowzięty, ponieważ pomyślałem, że nareszcie będę miał coś dla siebie. Odpowiednie buciki do biegania i nastąpi koniec z czarnymi paznokciami! Dlatego postanowiłem przesiąść się z Asicsów, które kupowałem nawet o 1,5 rozmiarów większe, gdyż modele tej firmy były dla mnie za wąskie. Podobnie jak buty innych producentów z których korzystałem, lecz Asicsy nabywałem głównie ze względu na przystępną cenę. Stąd konieczność kupowania butów w większym rozmiarze, ponieważ w ciasnych umysłach producentów (przynajmniej tych marek z których korzystałem) uknuła się tylko jedna, jedyna myśl. Dosłownie jeden schemat myślowy: duża stopa – szeroki but, mała stopa – wąski but. Najwyraźniej do głowy im nie przyszło, że ktoś może mieć małą, ale szeroką stopę lub dużą i wąską. Kombinacji dotyczących wielkości i szerokości nie ma zbyt wiele, ale i to producentów obuwia przerosło. A klient w czymś biegać musi, więc i tak buty będzie musiał nabyć.

Zachwycony odkryciem New Balance i dosłownie – szerokim asortymentem obuwia jakie proponują, ruszyłem na obuwnicze łowy. W Internecie, gdyż w 100-tu tysięcznym Wałbrzychu butów do biegania nie kupisz. Wiem, wiem. Na pewno znajdzie się szczęściarz któremu udało u nas coś do biegania wyrwać i powie że przesadzam. Dlatego bardziej precyzyjnie mogę powiedzieć; że ani ja, ani żadna osoba z Wałbrzycha, z którą rozmawiałem na temat  biegowego obuwia, nie nabyła butów w naszym mieście.

Powyżej baner wyszukiwarki produktów marki Inov 8 > http://inov-8.pl

Już na początku poszukiwań zaczęły się schody. Okazało się bowiem, że do Polski przywożone są NB w trzech szerokościach, z owych siedmiu o których czytałem. I tylko raz trafiłem na trzy szerokości w jednym ze sklepów, ale nie obejmowały one obuwia tego samego rozmiaru. Był to przypadek jednostkowy, ponieważ w pozostałych sklepach i to nie licznych, spotkałem obuwie w dwóch szerokościach, dotyczących najwyżej 2-3 rozmiarów. W ubiegłym roku zdobyłem NB które okazały się szersze, ale z przyzwyczajenia zamówiłem o jeden numer większe, co przy odpowiedniej szerokości buta spowodowało, że NB były dla mnie za duże. Nie będę ukrywał, że w trakcie biegu miałem wrażenie jakbym biegał w gumowcach. Podczas kolejnych poszukiwań butów tej marki, do których przystąpiłem kilka miesięcy później już nie znalazłem żadnych butów do biegania w terenie. Moje  rozmiary 42 lub 43 były w niektórych sklepach, lecz tylko do biegania po twardej nawierzchni i ostatecznie marzenie o wygodnym bieganiu pękło jak bańka mydlana.

Ale nie można się poddawać! W każdym razie – biegaczowi górskiemu nie wypada! Odpuściłem New Balance, chociaż trafił się producent oferujący SZEROKĄ gamę – szerokości, lecz tym razem w zderzeniu z dystrybutorami o wąskich horyzontach myślowych, takie buty do naszego kraju nie docierają. Może kiedyś to się poprawi, ale do tego czasu trzeba sobie jakoś radzić.

INOV 8 Trailtalon 275 – na takie buty podczas długotrwałego buszowania w sieci trafiłem. Znalazłem je w sklepie https://sklepnapieraj.pl w którym jest co najmniej kilkanaście modeli tej firmy. W opisie na stronie sklepu zwracajcie uwagę na punkt dotyczący szerokości obuwia – KOPYTKO, gdzie powinna widnieć uwaga: kopytko szerokie. To ważne, gdyż są również węższe modele tej firmy. To samo dotyczy butów Hoka oferowanych przez sklep napieraj.pl

Kiedy trafiłem na Trailtalony, w sklepie Napieraj.pl była promocja i od razu kupiłem obuwie. Normalnie na Inovy należy przeznaczyć od 300zł w górę, ale częściej traficie cenę grubo przekraczającą 300zł

Buty są faktycznie szerokie, bardzo wygodne, przewiewne i !!! Na kamiennych zbiegach bolały mnie stopy, ale jestem biegaczem wagi ciężkiej, lecz lżejsi biegacze nie powinni odczuwać kamieni pod stopami tak mocno jak ja. Moja waga waha się od miesięcy między 78-80kg przy wzroście 169cm Co znacznie utrudnia bieganie – przyciągania ziemskiego nie oszukamy! Dupa ciężka, to i przyciąganie większe! Nie będę silił się na opis obuwia, gdyż znalazłem ciekawą recenzję. Poza tym nie potrafię bujnie rozpisywać się na tak przyziemny temat jakim są buty do biegania > http://napieraj.pl/inov-8-trailtalon-275-buty-nie-do-zarzniecia-recenzja/ Moje Trailtalony 275 mają już wybiegane kilkaset kilometrów i zanosi się na to, że do jesieni dotrwają bez problemu nabijając jeszcze parę setek. O ich trwałości nie mogę wiele powiedzieć, bo to moje pierwsze Inovy. Ale już znalazłem odmienne opinie na ten temat. Na koniec mogę powiedzieć; zerknijcie na buty tej firmy, jeśli macie szeroką stopę. W sklepie www.napieraj.pl jest spory wybór. Zerknijcie również tutaj > http://inov-8.pl – strona wygląda jak wyszukiwarka marki Inov8 Buty tej marki znajdziecie również tutaj > https://natural-born-runners.pl i jeszcze w kilku miejscach.

Slavo 65

Może Ci się również spodoba