Zingy, zingy, czyli stuptuty w czaszki!

01-zingy-stuptuty

Trening to najlepszy sposób na test sprzętu, który należy przeprowadzić na własnej skórze, bo każdy organizm jest inny. Nawet drobne różnice w budowie naszego ciała mogą sprawić, że buty świetnie sprawdzające się na nogach kolegów, dla nas będą nie do przyjęcia. Dlatego musimy wybiegać odpowiednią ilość kilometrów, zanim przekonamy się bądź nie, do nowego wyposażenia; butów, spodni, kurtki, plecaka itd. Jeśli na przykład buty nie będą pasowały, to nikt nie zafunduje nam innych i musimy się w nich męczyć, często narażając się na kontuzję, lub kupić nowe i serce boli z powodu zmarnowanych pieniędzy. Ale taki jest los amatora. Dla mnie nie do przyjęcia były Icebugi z powodu zbyt niskiej cholewki. Odsprzedać, ani odstąpić za darmo tych butów nie mogłem, ponieważ podczas treningu obtarłem nogę. Jasne buty zafarbowane krwią wyglądały bardzo nieestetycznie i musiałem je wyrzucić.

02-zingy

Góry Suche – stromy podbieg na paśmie granicznym

Długodystansowe plany na kolejny sezon, zmusiły mnie do zakupu niektórych elementów wyposażenia, których wcześniej nie potrzebowałem, lub jeśli posiadałem – używałem sporadycznie. Tak doszedł plecak, nowe stuptuty. Będę musiał kupić kompas, na którym kompletnie się nie znam, ale jest to regulaminowy wymóg organizatora jednego z biegów w którym zaplanowałem swój udział. Dojdą nieprzemakalne spodnie i kurtka przeciwdeszczowa – odzież nigdy przeze mnie nie stosowana podczas treningów i zawodów.

03-zingy-stuptuty

Strona producenta tych wypasionych stuptutów > http://www.zingy.eu

O butach Adidas Response Tr Boost napiszę później, po kolejnym długim treningu, bo na ocenę jest jeszcze za wcześnie. Plecak firmy Lowe Alpine jest używany na każdym ponad 20km treningu i wymaga bardziej szczegółowego opisu. Kurtka przeciwdeszczowa nadal nie była przeze mnie używana, ale stuptuty dzień po zakupie ruszyły w teren.

Opis ze strony producenta:

ZINGY to kolorowe i lekkie stuptuty ochronne wykorzystywane do biegania i wszelkich innych aktywności outdoorowych. Niebanalne wzornictwo ma za zadanie dostarczyć przyjemności ich noszenia. Oprócz wizualnych zalet ZINGY ochronią buty i stopy przed przedostawaniem się do nich kamieni, piasku, błota, śniegu i wszystkich innych paprochów jakie tylko napotkamy podczas treningu, zawodów lub spaceru.

04-zingy-st

Góry Suche – nawet na tak stromym podejściu Zingy trzymały się na butach.

ZINGY wykonane są z elastycznej lycry o składzie 82% poliester, 18% elastan – co sprawia że mimo swej rozciągliwości powracają do pierwotnego kształtu – a po praniu (w 40ᴼC) wyglądają jak nowe. Zingy występuje w 2 rozmiarach: damskim i męskim. Damski rozmiar pasuje na buty o rozmiarach EUR 36-40 Męski rozmiar pasuje na buty EUR 40-46 Stuptuty wyposażone są w gumkę przytrzymującą je od strony podeszwy oraz haczyk, w przedniej części, do zaczepienia o sznurowadła. Dzięki temu ZINGY szczelnie przytula się do buta. Postaraliśmy się aby zastosowane gumki charakteryzowały się wysoką odpornością na ścieranie.  Jednak możesz wymienić je w razie konieczności, ułatwiają to boczne skórki które są odpinane.”

Na pierwszym treningu stuptuty sprawdziły się znakomicie. Podwójna gumka przytrzymuje stuptuty w dwóch miejscach od spodu i podczas pierwszej próby nie zsunęła się, podwijając materiał do góry, co za każdym razem miało miejsce w innych stuptutach które posiadam. Stare stuptuty wyposażone są w jedną szeroką, gumową taśmę – nowe w cienką, podwójną gumową żyłkę i pewnie ta różnica sprawia, że stuptuty nie podwijają się po wysunięciu mocowania spod buta. Zobaczymy jak będzie po kolejnych treningach.

Slavo65

Możesz również polubić…