RXT Ledwie Dycha – 01.05.2016

Ledwie Dycha 2016

Zapowiedź:

„RuneXTreme Ledwie Dycha – to z założenia Organizatorów –  dwa biegi „z flagą w tle”. Edycja wiosenna organizowana jest w majówkowy weekend 1 – 3 maja (Święto flagi, Święto Konstytucji 3 maja), natomiast w okolicy 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości organizujemy edycję jesienno-zimową.

Dlaczego „ledwie dycha”? Bo dystans to niespełna 10 km i podbieg na ostatnim kilometrze pod Górę Szybowcową (130 metrów w pionie), po którym każdy uczestnik będzie „ledwie dyszał…”  – co wielokrotnie uczestnicy biegów podkreślali w swoich wypowiedziach i jak twierdzą „Ledwie Dycham” byłoby właściwszą nazwą. O skali trudności biegu mogą świadczyć wyniki najlepszych biegaczy. Rekord trasy mężczyzn wynosi 43:04, a kobiet 54:50 i zostały uzyskane przez „wytrawnych górali”.

Ubiegłoroczny majowy bieg rozegrany został przy słonecznej pogodzie, przez co zapewnił uczestnikom niezapomniane widoki na Karkonosze i ośnieżony jeszcze szczyt Śnieżki oraz Góry Kaczawskie. Listopadowa aura okazała się łaskawa i uczestnicy rywalizowali w przepięknych okolicznościach pięknej polskiej złotej jesieni, pomimo mocnych podmuchów chłodnego już wiatru.

Jedno jest pewne – obie edycje gwarantują biegaczom atrakcyjną i wymagającą trasę – zarówno dla „wytrawnych górali” jak i tych mniej zaawansowanych w górskim bieganiu. Kilka szybkich zbiegów i taka sama ilość zróżnicowanych podbiegów powinna zadowolić każdego biegacza.

W listopadzie bieg zyskał miano międzynarodowego, a to przez udział Pavla Brydla z Czech (II miejsce Open), który zapowiedział swój powrót na Górę Szybowcową w towarzystwie innych czeskich biegaczy. Frekwencja biegu rośnie z edycji na edycję co dobrze rokuje na przyszłość i mamy nadzieję, że tak pozostanie. Szczególnie dużo biegaczy przyjeżdża z regionu Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej: Strzegomia, Żar, Lubawki, Wałbrzycha, Świeradowa Zdroju czy Sobótki. Niestety mimo kapitalnej lokalizacji zawodników z Jeleniej Góry i okolic jest niewielu.

No i jeszcze ten niepowtarzalny klimat Góry Szybowcowej z zawsze rześkim powietrzem oraz pełni pasji biegowej ludzie, którzy organizują ten bieg, a w szczególności społeczność biegowa „Strzegomska Dwunastka” kreująca atmosferę biegowego święta. Uczestnicy chwalą sobie bardzo posiłek serwowany po biegu przez restaurację Hexa-66.

Czy potrzeba  czegoś więcej, aby zachęcić Was do udziału w RuneXTreme Ledwie Dycha?

Zapraszamy – Przybywajcie na Górę Szybowcową”

Link do zapisów >>> http://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/601-runextreme-ledwie-dycha-2016-edycja-wiosenna.html

Slavo 65

Możesz również polubić…