Górski Maraton LEŚNIK – 02.04.2016

Leśnik - logo 2

W tym roku już II odsłona naszego LEŚNIKA. By było ciekawiej…,  będą małe zmiany. Pierwsza z nich to dołożona połówka! O to pytaliście bardzo często i wychodzimy naprzeciw Waszym oczekiwaniom.

 Trasy będą równie pięknie choć nieco pozmieniane…. Zima będzie Latem a Lato Wiosną, sama Wiosna zaś wystartuje Zimą …., jedynie Jesień będzie tam gdzie była 🙂  A o co w tych zamianach naprawdę chodzi zrozumieją tylko Leśnicy z pierwszej edycji 🙂

A dla tych, którzy przymierzają się do Leśnika po raz pierwszy – kilka informacji poniżej:

 ’LEŚNIK’ to cykl czterech Maratonów Górskich (w tym roku również Półmaratonów) na cztery pory roku w Beskidach! Każda odsłona biegu to inny teren, przepiękne widoki, ciekawa trasa i możliwość sprawdzenia się na podobnym dystansie ale w zupełnie odmiennych warunkach.

Za każdym razem inne miejsce startu, inne szlaki i widoki, inny poziom trudności i inne przewyższenie – a wszystko zależne od kapryśnej, nieprzewidywalnej aury w górach.

Jak pokazała historia pierwszej edycji – mieliśmy zimę wiosną i śnieg po kolana a z kolei zima przywitała nas jesienną aurą i lodowatym ale wartko płynącym strumieniem, który w założeniach miał być skuty lodem…..

Przygotowaliśmy dla Was cztery trasy, na cztery pory roku, w czterech przepięknych lokalizacjach na zbliżonym dystansie ale o odmiennym charakterze i poziomie trudności.
Zaczynamy już 2 kwietnia 2016 w Porąbce – WIOSNĄ w Beskidzie Małym i będzie to maraton na dystansie nieco ponad 44 km i przewyższeniu 2130 m.

Tym razem góry będą niższe ale za to trasa poza dwoma mocnymi podbiegami da Wam popalić bezustannym wahaniem góra-dół.
No i na pewno nie zapomnicie niezwykłych widoków na Żarze i Bukowcu……

Maraton LATO wystartuje 9 lipca i zakończy się wielkim tortem urodzinowym na 40-te urodziny, nie powiemy czyje 🙂
Tym razem wystartujemy ze Szczyrku bardzo ciężką trasą ZIMY z Leśnika 2015. Strumyk ma Wam dać orzeźwienie i pyszną kąpiel równocześnie.

Ten najtrudniejszy sprawdzian Leśnika rozegra się na nieuczęszczanych szlakach pasma Baraniej Góry! Dystans ponad 50 km i przewyższenie prawie 3500m pozwoli Wam sprawdzić formę w szczycie sezonu przemierzając m.in Skrzyczne i Malinowską Skałę.

3 września to data maratonu JESIEŃ w Korbielowie – gdzie poziom trudności znowu wzrośnie bo oto na niecałych 42 km pokonacie prawie 2600 m w górę, w tym jedna górka prawie na 1500m n.p.m. zaliczając po drodze Rysiankę, Trzy Kopce i mijając Pilsko.

Na zakończenie sezonu, 3 grudnia – ZIMA.  Jako ucieczkę przed świątecznymi porządkami, zafundujemy Wam lekką i przyjemną trasę wyciszającą czyli bieg najszybszy, poprowadzony w paśmie Klimczoka gdzie na około 43 kilometrach wbiegniecie na 2486 metrów.
Napotkacie 3 mocne podbiegi oraz całą masę szybkich zbiegów – czyli to co leśne tygryski lubią przecież najbardziej 🙂

Poza normalną klasyfikacją za każdą z imprez, osobno będziemy też klasyfikowali na podstawie całkowitego czasu z wszystkich czterech biegów, więc walczyć można do końca a równocześnie sprawdzić własną formę i postępy.

 Już dziś można sobie zarezerwować miejsce na wszystkich maratonach w tym roku.

Namówcie Znajomych – przystąpcie wspólnie do walki. Nic tak nie jednoczy jak wspólny cel

i oczywiście wróg, którym zazwyczaj jest Michał – wymyślacz Leśnikowych tras, po których słownik wulgaryzmów wszelakich staje się bogatszy z każdą porą roku.

Uczestnicy każdej z edycji otrzymają unikatowy medal, który jednocześnie będzie jednym z czterech elementów do złożenia medalu z wszystkich 4 edycji.

Tak wyglądał finał 2015 a jaki będzie 2016? Tego nawet sami my jeszcze nie wiemy.

Jedno jest pewne – staniemy na rzęsach by Was zaskoczyć!

Cztery pory roku, cztery różne lokalizacje, łącznie prawie180km

i ponad 11.000 km przewyższenia, piękne widoki i nieznane szlaki.

Chcesz mieć udany rok treningowy – już dziś zaplanuj wszystkie Leśne starty

i przebiegnij z nami Beskidy!

Zapraszamy Was gorąco!

Strona imprezy: http://maratongorski.pl

Może Ci się również spodoba