I Uphill Rogowiec – 24.10.2015

01. Uphill Rogowiec - logo małe

Organizatorzy biegu zbyt późno pomyśleli o zawodach. Kalendarz biegów górskich jest coraz bardziej bogaty i o wprowadzeniu nowej imprezy do niego trzeba myśleć wiele miesięcy wcześniej. Na szczęście organizatorzy nie zniechęcili się do zrobienia imprezy i bardzo dobrze. Najwyżej przyjedzie mniej osób niż planowali, ale tegoroczna edycja będzie dobrym sprawdzianem przed kolejną. Myślę, że warto. Teren ciekawy, góry piękne, a Głuszyca zasługuje na taką imprezę. Bo trzeba wykorzystywać to co się ma, a atutem tej miejscowości jest jej położenie w pobliżu Gór Suchych oraz Gór Sowich. Bliskość ponad 100-tu tysięcznego Wałbrzycha, a także ciekawa historia okolic z tajemniczym Kompleksem RIESE, którego częścią jest Osówka > http://www.osowka.pl znajdująca się w granicach Gminy Głuszyca, a Czechy i czeska część Gór Stołowych położona w pobliżu granicy również warta jest odwiedzenia.

Ja na rogowcu

Kiedy byłem na Rogowcu kilka dni temu jeszcze nie wiedziałem o zawodach. Cieszę się, że taki bieg się odbędzie i liczę na to że pierwsza edycja, mimo bardzo krótkiego czasu na organizację zawodów będzie udana.

Kilka dni temu byłem na Rogowcu nieco inną drogą prowadzącą na szczyt. Było to przy okazji namierzania trasy Waligóra RUN Cross >>> https://www.facebook.com/WaligoraRUNcross, biegu który przy udziale miasta Głuszyca przygotowujemy w tych stronach i miałem okazję zapoznać się z podejściem na szczyt (dla niektórych biegaczy podbiegiem).  I Uphill Rogowiec kończy trasę się na szczycie, lecz dla WRC będzie on pierwszym oraz jednym z licznych wymagających wzniesień na około 52km dystansie zawodów. W planach miałem całkiem inny bieg, ale Rogowiec wydał mi się na tyle atrakcyjny, że postanowiłem wystartować w pierwszej edycji zawodów.

Poniżej informacje organizatora o zawodach:

„Jeżeli lubicie duże wyzwania, trasę poprowadzoną w stromym i skalistym terenie – przyjedźcie do Łomnicy w Górach Suchych. Zapraszamy na pierwszą edycję biegu na Rogowiec, szczytu na którym znajdują się najwyżej położone ruiny zamku w Polsce (870 m. n.p.m.). Przed wami trasa o długości ok. 5.860 m. z dwoma bardzo trudnymi podbiegami, przedzielonymi dwukilometrowym zbiegiem. Duże fragmenty trasy nie ustępują stromym zboczom Śnieżki czy Kasprowemu Wierchowi. Nie bez powodu Góry Suche określane są mianem „Małych Tatr”. Sami zobaczycie, że w pełni zasługują na taką nazwę. Na dwóch ostatnich kilometrach podbiegu trzeba będzie zmierzyć się z 550-metrową różnicą wysokości. Tylko najlepsi mogą pokonać całą trasę biegnąc. Z pełną odpowiedzialnością twierdzimy, że przed wami najtrudniejszy w Sudetach bieg na krótkim dystansie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Głuszycy oraz pasjonatów biegów górskich z całej Polski oraz z Europy. Zapraszamy Was razem z dziećmi, dla których również oferujemy wyścig oraz wiele atrakcji. Każde dziecko wróci z nagrodą.

Rogowiec - trasa

Trasa biegu.

Start o godz. 11.00 przy Łowisku Złota Woda w Łomnicy. Trasa o długości 5.860 m., z przewyższeniami ok. 550 m. Meta na szczycie góry Rogowiec. Trasę przygotowali znawcy tematu biegów górskich. Nad bezpieczeństwem będzie czuwał GOPR, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Centrum Medyczne Solaris. Przemysław Wojda z FizjoCentrum.pl będzie razem z nami, dlatego zawodnicy będą mogli skorzystać z masaży. Meta będzie na szycie góry Rogowiec. Tam też zapewniamy bufet (ciepłe napoje i owoce). Do Łowiska wszyscy zawodnicy schodzą z góry, dlatego też kurtki pozostawiamy w biurze zawodów, skąd zostaną przewiezione na metę. Po biegu zapraszamy na Pasta Party, które zapewnia Burmistrz Miasta Głuszyca. Zapraszamy wszystkich zawodników wraz z dziećmi, dla których przygotowujemy wyścig oraz atrakcje. Nad wyścigiem dla dzieci czuwać będą miejscowi biegacze. Zapraszamy!”

Link do zapisów i regulaminu biegu: http://race-timing.pl/organizacja_zawodow/zawody/wybor/dyscypliny.html

Slavo 65

 

Możesz również polubić…