Amigdalina, letril czyli witamina B17!

Pestki moreli

Gorzkie jądra pestek moreli pochodzą z dzikich odmian moreli. Wewnątrz miękkiej części owocu znajduje się nasienie, czyli pestka, zwana gorzkim migdałem. Morelowe migdały przeważnie pochodzą z Armenii, północnych Chin, w rejonach Himalajów i przylegającej części Azji. Pestki bogate są w związki mineralne; żelazo, potas, fosfor i zawierają duże ilości magnezu oraz witaminy B15. Stanowią źródło kwasu salicylowego o działaniu bakteriobójczym. Przede wszystkim charakteryzują się wysoką zawartością amigdaliny znanej również jako witamina B17. Witamina ta działa przeciw nowotworowo, wspomagając walkę z rakiem.

W uproszczeniu działanie amigdaliny wygląda tak: amigdalina wykrywa komórki nowotworowe. Po zetknięciu z nimi zaczyna wytwarzać cyjanek i aldehyd benzoesowy, natomiast w zdrowych komórkach zamienia się w glukozę. Amigdalina zabija komórki nowotworowe nie szkodząc zdrowym komórkom.

Maksymalna ilość spożycia jąder pestek moreli według UE to 2-4 szt. dziennie. Inne źródła zalecają jedną pestkę na 4,5kg masy ciała. Najlepiej w kilku dawkach które określamy w bardzo prosty sposób. Zjeść tyle pestek ile owoców moreli zjadłoby się jednorazowo. Jednak nie należy przekraczać 30-35 dziennie, ponieważ przekroczenie takiej dawki może powodować skutki uboczne, takie jak nudności lub zawroty głowy.

Ważne: Pestki moreli nie powinny stanowić podstawy terapii nowotworowej, ale jej uzupełnienie. Osoby z chorą lub nadwrażliwą wątrobą powinny zachować ostrożność przy przyjmowaniu pestek moreli.

Profilaktyka według dr Krebs; dzienną dawkę witaminy B17 można uzyskać przez jedną z dwóch metod:

– po pierwsze, zjadaj całą zawartość witaminy B17, czyli owoce w całości z nasionami włącznie, ale nie jedz większej ilości nasion ponad te które były w całym zjedzonym owocu. Na przykład jeśli zjesz dziennie cztery jabłka, nasiona w nich zawierają wystarczającą ilość witaminy B17 Dr Krebs mówiąc o jabłkach, miał na myśli prawdziwe jabłka, starych odmian z pestkami.

– po drugie, jedno jądro pestki z brzoskwini lub moreli na ok. 4,5kg masy ciała uważa się za więcej niż wystarczającą ilość w profilaktyce raka. Dokładna liczba może się różnić dla każdego człowieka ze względu na indywidualny metabolizm oraz nawyki żywieniowe. Jądra pestek moreli gorzkie powinny być spożywane w racjonalnych ilościach – nie więcej niż 30-35 sztuk. Wysokie stężenia witaminy B17 otrzymywane są przez jedzenie naturalnych produktów spożywczych w ich surowym lub kiełkującym stadium. Również umiarkowane przetwarzanie nie pozbawi całkowicie produktów z tej witaminy.

Obejrzyjcie ciekawy film „Świat bez raka” Edward Griffin w filmie mówi: „Dziś więcej ludzi żyje z raka niż na niego umiera. Jeśli zagadkę rozwiązałaby prosta witamina, ten gigantyczny i polityczny przemysł mógłby zostać wymazany w ciągu nocy”.

[youtube RxSCEdV26gY nolink]

Poniżej znajdują się linki do artykułów które bardziej szczegółowo omawiają witaminę B17 oraz to co dzieje się wokół tego zagadnienia. „Gorzkie jądra pestek moreli – broń w walce z nowotworem?” >http://zyjfit.blox.pl/2013/10/Gorzkie-jadra-pestek-moreli-bron-w-walce-z.html „Pestkami wyleczyć raka” >>> http://www.zyciekalisza.pl/index.php?str=61,89&id=24041 „Terapia metaboliczna witaminą B17” > http://www.dieta-dla-zuchwalych.pl/pestki-moreli-pestkami-wyleczyc-raka.html

terapia-metaboliczna-witamina-b17

„Terapia metaboliczna witaminą B17 Kontrowersyjna, ale mimo wszystko popularna terapia ma szereg zwolenników na całym świecie. Czy terapia metaboliczna witaminą B17 rzeczywiście działa? Czy uznawana za toksyczną witamina B17 rzeczywiście może pomóc w leczeniu chorób nowotworowych? Jak nauka odnosi się do tej terapii? Ile osób się jej poddało i z jakimi wynikami? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i podobne pytania – znajdziesz je w tej książce. Terapia metaboliczna witaminą B17 jest jednym z najlepszych kompendiów wiedzy na temat leczenia amigdaliną. Informacje, z którymi zapoznasz się w tym informatorze nie są powszechnie akceptowane przez współczesną medycynę. Jeżeli powyższe twierdzenia są prawdziwe, to leczenie i profilaktyka raka mogą stać się szalenie proste, bowiem wystarczy jedynie przywrócić do naszej diety składnik pokarmowy, który łatwo otrzymać i który, co ważne, nie jest drogi.” – opis książki ze strony sklepu http://sferaduszy.pl

Jeszcze jeden link dorzucę do tematu – warto przeczytać > http://www.pepsieliot.com/czy-pestki-z-moreli-to-utajnione-przez-lobby-farmaceutyczne-skuteczne-lekarstwo-na-raka/

I kolejny artykuł. Tym razem inne spojrzenie na sprawę B17 „Witamina w cudzysłowie” > http://blogdebart.pl/2010/07/29/witamina-w-cudzyslowie/

Slavo 65

Możesz również polubić…