Memoriał St. Kaczmarka – Wałbrzych

01.Mem St.Kaczmarka 2015

fot. OSK Podzamcze

Udział w XVI Memoriale Stanisława Kaczmarka, organizowanym przez Ośrodek Społeczno – Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu (17.01.2015) był pierwszym startem w nowej kategorii wiekowej M50 do jakiej awansowałem ze względu na wiek, a nie zasługi. Dobre i to, bo są ludzie którzy na taki awans będą musieli jeszcze długo poczekać. A niech czekają!

Kilka dni przed zawodami pisałem maila do organizatora ultramaratonu GWiNT, aby upewnić się, czy będę startował w kat. M40 do której zostałem zakwalifikowany podczas zapisów. Okazało się, że TAK. Ponieważ regulamin zawodów skrupulatnie oblicza wiek uczestników co do dnia. A ja w momencie startu nie będę miał pełnych 50-ciu lat. Stąd kat. M40 i rywalizacja z młodszymi zawodnikami nawet o 10 lat, co zmniejsza moje szanse na wygraną. Ale tylko czysto teoretycznie. Booo! U siebie nadal wolałbym być traktowany jako czterdziestolatek. Tak mocna jest tutaj kat. M50 Stając na starcie Memoriału nie myślałem o miejscu w pierwszej trójce i słusznie, bo nie zmieściłem się nawet w szóstce. W M40 z moim czasem byłbym drugi. Wielka szkoda! Odległe miejsce w kategorii wcale mnie nie zdziwiło. Wśród kolegów z którymi rywalizowałem jestem biegowym oseskiem, bo co znaczą cztery lata biegania z ich kilkunasto, albo kilkudziesięcioletnim stażem? Nawet jeśli już tak mocno nie trenują jak dawniej, to nadal przewyższają mnie swoimi biegowymi możliwościami wypracowanymi przez lata treningów. I na tym koniec biadolenia. W końcu jeśli chce się coś osiągnąć, trzeba walczyć z lepszymi od siebie, realnie ocenić swoje możliwości i zabrać się za trening.

02.Mem St. Kaczmarka 2015

Zwycięzca – Patryk Łazarski na mecie (0:22:26) fot. Darek Kalisz

W sobotę pogoda była przyzwoita. Trzy, cztery stopnie powyżej zera i bezwietrznie. Tym razem trasa biegu miała być dłuższa. Trzy pętle dla mężczyzn. Jedna dla kobiet i młodzieży. W sumie na męskim dystansie 6600 metrów do przebiegnięcia. Start mieścił się w pobliżu budynku administracyjnego Spółdzielni Podzamcze. Skąd biegło się na teren ogrodów działkowych. Ścieżkami gruntowo – szutrowymi lekko pod górę. Mniej więcej do połowy okrążenia, a później szutrem w dół. Ostatnie ponad sto metrów bieg prowadził asfaltową ścieżką ciągnącą się wzdłuż obwodnicy okalającej dzielnicę mieszkaniową Podzamcze. I tak trzy razy.

03.Mem. St. Kaczmarka 2015

Hania Mutlewska (I miejsce kat. K20) i ja. fot. Małgorzata Raducka

Od początku biegłem w tempie bliskim zakładanego – 4:15 było na celowniku. Ale czułem, że dzisiaj takiego tempa nie utrzymam. Tydzień wcześniej zrobiłem pierwszy trening szybkości od kilku miesięcy. Kontuzja rozcięgna podeszwowego mocno ograniczyła moje treningi, a przez to możliwości. Ciągnie się to już bardzo długo. Ale cieszę się, że mogę biegać, bo są gorsze dolegliwości całkowicie uniemożliwiające bieganie. Pierwsze okrążenie pokonałem bez problemu, drugie również, trzecie tak samo. Czułem moc i zrobiłbym jeszcze dwa, trzy kółka w tym samym tempie. Niestety brak szybkości skutecznie uniemożliwił walkę o lepszą pozycję. Ostatecznie byłem siódmy w kat. M50 na dziesięciu rywali. Trasę zawodów pokonałem w czasie 0:28:21 w tempie 4:18min/km W klasyfikacji generalnej (według moich wyliczeń) byłem 28 na 52 zawodników. To są nieoficjalne dane, bo jak zwykle organizator cyklu wałbrzyskiego „Idola” opóźnia się z ogłoszeniem wyników zawodów. Było nieźle. Porównując tegoroczny wynik z poprzednim – postęp jest minimalny. Nie ma jednak powodów do dramatyzowania. Ostatnie trzy miesiące to była walka z kontuzją i mocno ograniczone treningi bez akcentów, przeplatane startami z których żal było zrezygnować. Teraz powoli wracam do treningów specjalistycznych, a następny start dopiero pod koniec kwietnia. Zobaczymy jak będzie na wiosnę.

04.Mem St. Kaczmarka 2015

Najlepsi zawodnicy z mojej nowej kat. M50 – od lewej Marek Swoboda, Zdzisław Tomaszewski i Janusz Kaczuga.

WYNIKI:

Bieg na dystansie 2.200 m

Kat. dziewcząt do 18 lat
1.Julita Tarnawska
2. Patrycja Piotrowska
3.Kamila Szarko

Kat. chłopców do 18 lat
1. Sebastian Rodak
2. Jan Kaczor
3. Jakub Błaszkiewicz

05.Mem. St.Kaczmarka 2015

Najszybsze zawodniczki XVI Memoriału St. Kaczmarka 2015

Kat. K-20
1.Hanna Mytlewska
2.Ilina Tradecka
3.Izabela Bączuk
Kat. K-30
1.Marta Marciniak
2.Małgorzata Raducka
3.Agnieszka Sackiewicz Wiącek
Kat. K-40
1.Małgorzata Podgórska
2.Barbara Licznar
3.Beata Urbaniak
Kat. K-50
1.Zenobia Kubielewicz
2.Teresa Szydło
3.Małgorzata Sarnecka
Kat. M-70
1. Stanisław Raducki
2. Józef Żuk

Kat. M-80
Czesław Marciak
Kat. Niepełnosprawni
1.Henryk Fortoński
2.Janusz Szczubeł
3.Dawid Feliniak
Kat. VIP
1. Piotr Kwiatkowski
2. Bogdan Skiba

06.Mem St.Kaczmarka 2015

Najlepsi zawodnicy wałbrzyskich zawodów.

Bieg główny na dystansie 6.600 m

Klasyfikacja Generalna
1. Patryk Łazarski – 0:22:26
2. Jakub Janiszewski – 0:22:38
3. Robert Kubiak – 0:22:45
4. Sławomir Sławiński – 0:23:22
5. Alan Dobrowolski – 0:23:24
6. Piotr Holly – 0:24:43

Zwycięzcy w kat. wiekowych
Kat. M-20
1. Patryk Łazarski
2. Jakub Janiszewski
3. Alan Dobrowolski

Kat. M-30
1. Robert Kubiak
2. Sławomir Sławiński
3. Piotr Holly

Kat. M-40
1. Marek Leśnicki
2. Dariusz Chorąży
3. Mirosław Budka

Kat. M-50
1. Marek Swoboda
2. Zdzisław Tomaszewski
3. Janusz Kaczuga

Kat. M-60
1. Jan Leśniak
2. Wojciech Janyst
3. Ryszard Gurul

Wyniki będą niebawem na stronie: http://www.idol-wkb.pl

Możesz również polubić…