Asics Gel Trail Lahar 5 – kros test ;)

01.Prze

Jeden z zakrętów kolejnego długiego podbiegu w Przełomach pod Książem.

Podczas sobotniego, deszczowego krosu w Książąńskim Parku Krajobrazowym przeprowadziłem ostatni test moich nowych Asics Gel Trail Lahar 5, które kupiłem przypadkowo, bo miały być Brooksy po atrakcyjnej cenie, ale się spóźniłem. Za pięć stów kupię te buty kiedy zechcę. Właściciel sklepu zaproponował Asicsy zamiast Brooksów. Mogłem zrezygnować z nabycia tych butów i prosić o zwrot pieniędzy lecz tego nie zrobiłem. Buty tej firmy jak na razie sprawdziły się na moich nogach. Jedne modele pasowały lepiej, inne gorzej, a cena obuwia była przyzwoita.

02. Prze

Górna ścieżka malowniczego wąwozu.

Ogólnie Asicsy to niezłe obuwie, dlatego dałem się namówić na ten model. Asicscy z membraną Gore-Tex zaskoczyły mnie pozytywnie. Dotychczas nie spoglądałem na buty z Gore-Texem, wierząc w stwierdzenie starego mistrza, że nie ma butów nie przemakalnych. I pewnie nie ma. Chyba, że gumowce. Ale są takie które nie zdążą przemoknąć zanim skończymy trening. Takie są właśnie Lahary. Zrobiłem 21 km po kamiennych, liściasto – błotnistych ścieżkach i drogach pobliskiego lasu. Jak to na kros przystało, sporo było podbiegów i zbiegów rozmaitej długości i o różnym stopniu nachylenia. Przewyższenie pozytywne 562m, negatywne 563m Trasa z licznymi kałużami w których od czasu do czasu lądowały moje stopy i było nieźle – buty nie przemokły. Dodatkowo nie ślizgały się na mokrych kamieniach.

03. Prze

Rezerwat Przyrody „Przełomy pod Książem”

Oczywiście biegłem wolniej, bo nie chciałem wylądować w rzece płynącej kilkanaście metrów niżej lub na skałach leżących nawet kilkadziesiąt metrów poniżej mojej ulubionej ścieżki. Buty doskonale przylegają do stóp. Są bardziej masywne od modelu Asics Gel Fuji Racer 3 – jaki posiadam, a podeszwy mocniejsze od Asics Gel Enduro 8. Recery niestety nie nadają się do biegania w niskich temperaturach. Buty są przewiewne i już przy temperaturze nieco poniżej zera, jest w nich zimno, nawet podczas biegu. Enduro które posiadam są na wykończeniu, stąd konieczność zakupu nowych butów i ponownie padło na Asicsy. W Laharach przebiegłem zaledwie 100km w trudnym terenie i wstępna ocena butów jest pozytywna. Jednak sto km to za mało na gruntowną ocenę obuwia. Bo dla każdego liczy się również trwałość butów oraz to jak leżą na nogach po pokonaniu w nich kilkuset kilometrów.

Asics Gel Trail Lahar 5 G-TX

Asisc Gel Trail Lahar 5 G-TX

Ten model możecie kupić w przedziale cenowym 230–390zł Dlatego warto najpierw rozejrzeć się po sklepach. Ja Asicsy Gel Trail Lahar 5 G-TX nabyłem w sklepie > http://www.sporttrans21.pl

Slavo 65

Może Ci się również spodoba