Wilcze Gronie i nie tylko!

Wilcze Gronie

„Wilcze Gronie” czeka na zuchwałych! Zapisy już są, a do terminu zawodów zostało niewiele czasu. 31 stycznia jest tuż, tuż. 15km nawet w trudnych warunkach to dystans niewielki lecz z pewnością pot będzie lał się po plecach z wysiłku! Bo na trasie jest kilka wymagających podbiegów, które trzeba będzie przebrnąć w drodze na metę.

Strona zawodów: http://www.wilczegronie.pl

160naraty - logo

„Beskidzka 160 na Raty” startuje z nowym programem. Podczas wiosennej edycji na uczestników zawodów będą czekały cztery dystanse: 100,0km, 50,0km, 23,5km oraz 5,0km Zapisy na zawody ruszyły. Moi znajomi startujący w poprzednich edycjach chwalili imprezę za niezwykłą atmosferę jaką tworzyła niewielka grupa uczestników biegu. I to podobało im się najbardziej, bo nie każdy lubi biegać w tłumie. W tym roku z pewnością w Beskidach pojawi się więcej uczestników, ponieważ oprócz ultrasów na starcie mogą stanąć miłośnicy krótszych dystansów.

Strona zawodów: http://beskidzka160naraty.pl

Na portalu biegigorskie.pl znalazłem terminy zawodów odbywających się w moich stronach:

09 maja odbędzie się VIII Bieg na Chełmiec (9,5km) – Szczawno Zdrój;

26 września – Ultra Maraton Zielone Sudety (45,0km) – Mieroszów

Na razie nie zaglądajcie na stronę organizatora WKB Wałbrzych, bo nic tam jeszcze nie znajdziecie, ani na stronę ultramaratonu, ponieważ nie działa. Przynajmniej tak było dzisiaj. Organizatorowi biegów nigdy się nie spieszy. Podaję terminy, bo jeśli ktoś byłby zainteresowany, a jeszcze nie dopiął swojego programu startów może te biegi brać pod uwagę. Nie zrażajcie się na opóźnienia, takie kameralne biegi mają swój urok i rządzą się swoimi prawami. Ale za to wbiegniecie na majestatyczny Chełmiec górujący nad Wałbrzychem, albo zaliczycie ciekawą trasę we wspaniałych Górach Suchych.

Podaję stronę organizatora, kiedyś informacje o zawodach przecież się pojawią: http://www.idol-wkb.pl

Co jeszcze?

3 października odbędzie się druga edycja „Górskiego Półmaratonu Ślężańskiego”

I jeszcze dwie dobre wiadomości:

„Bieg na Wielką Sowę” tradycyjnie odbędzie się w połowie sierpnia. W ubiegłym roku termin był zmieniony ze względu na ME Weteranów rozgrywane na trasie zawodów.

„Półmaraton Sowiogórski” odbędzie się 26 września (informacja nieoficjalna) ale z pewnego źródła. Można więc zarezerwować termin pod te zawody.

„Brnensky Masakr” odbędzie się 19 września. Polecam czeskie zawody zwłaszcza początkującym ultrasom. Trasa bardzo ciekawa, ale nie jest zbyt trudna. W tym roku nie pojadę do Brna, ale na pewno jeszcze się tam wybiorę.

Brnensky Masakr 2015

Strona zawodów: http://www.brnenskymasakr.cz

Slavo 65

 

 

Możesz również polubić…