Beskidzka 160 na raty – Jesień 2014

00a.Beskidzka 160

Trwają zapisy na jesienna edycję ultramaratonu „Beskidzka 160 Na Raty” (20.09.2014 r.). Organizatorzy zapowiadają kilka zmian w stosunku do raty wiosennej oraz zeszłorocznej edycji. Najważniejsza z nich to pomiar czasu, który od tej edycji będzie elektroniczny. Nieco wzrośnie również wpisowe. Jesień to zeszłoroczna wiosna, czyli start i meta w Dębowcu – Willa Słoneczna. Jest stąd spory kawałek w góry, ale w stosunku do ubiegłorocznej trasy, na odcinku Dębowiec – Skoczów będzie zdecydowanie mniej nawierzchni asfaltowej. Zwiększono również limit uczestników do 150 osób. Organizatorzy konsekwentnie dążą do zwiększenia trudności trasy, dlatego też zostanie wydłużona długa trasa w rejonie Lipowski Groń – Równica po to, aby zyskać sporo przewyższeń na trasie długiej.

00b.Beskidzka 160

W ramach biegu być może uda się poprowadzić część trasy po świeżo wytyczonych ścieżkach biegowych w Dolinie Wapienicy. To wspólna akcja z Lasami Państwowymi. Organizatorzy mają nadzieję, że ta trasa biegowa, wytyczona z myślą o biegaczach górskich – zwłaszcza tych początkujących – przypadnie im do gustu.

00c.Beskidzka 160

Zdjęcia pochodzą z albumu Przemysława Sikory

Wszystkie informacje pojawiają się na stronie organizatora >>>>> http://beskidzka160naraty.pl/ oraz profilu facebook-owym https://www.facebook.com/Beskidzka160NaRaty

Slavo65

Możesz również polubić…