Kubek – Race Cup Ultraspire

Kubki - na bloga

Fot. Krzysiek Pytel / http://kfpl2.web-album.org

Czasami coś nawet banalnie prostego wymaga wielu lat badań, wdrożeń, wyrzeczeń i w końcu odpowiedniego podejścia. Takim rozwiązaniem jest zwykły kubek. Odkąd biegam, zastanawiałem się, co dzieje się z niesłychaną masą kubków jakie zostają po każdej imprezie. Na przykład taki skromny maraton w Berlinie. 30 tysięcy startujących i tylko co 10km – punkty z napojami. Na których niemal każdy uczestnik łapie jednorazowy pojemnik z izotonikiem albo wodą. Wychodzi skromne 120 000 plastikowych kubków! Nawet jeśli służby porządkowe zadbają o ich posprzątanie, a zadbać muszą, to gdzieś je wyrzucić trzeba. W skali globu, takich jednorazowych pojemników na wodę, tylko w ciągu jednego sezonu powstają miliony! Dziesiątki milionów!!!

Kubek ultra

W końcu pojawiło się przysłowiowe światełko w tunelu. Mam na myśli kubek Race Cup Ultraspire. Kubek wielorazowy, jaki organizator może zapewnić w pakiecie startowym. Na pojemniku logo imprezy i sponsora. Znakomita reklama biegu, bo przecież można z niego korzystać długo po zawodach, podczas wycieczek lub na piknikach.  Na zawodach usłyszymy: „Chcesz pić? Dawaj kubek, to ci nalejemy.” Już widzę protesty ogromnej rzeszy uczestników różnych biegów, przerażonych strasznym dyskomfortem, jakim będzie konieczność posiadania własnego pojemnika na wodę, którym będą zmuszeni posługiwać się w trakcie zawodów. Koszmar!

Kubek 2

Podoba mi się taka opcja. Dlatego kubek wylądował na stronie. 🙂

KUBEK –  RACE CUP – prawdziwa rewolucja

W trosce o ochronę naszego środowiska, coraz częściej organizatorzy wszelkiego typu zawodów rezygnują z używania kubków plastikowych i wymagają posiadania własnego. Znakomitym rozwiązaniem jest ultralekki, elastyczny i miniaturowy kubek wielokrotnego użytku, składany tak, że zmieści się w każdej kieszeni. W razie potrzeby posiada mały uchwyt, dzięki któremu z łatwością zamontujesz go przy pasie biegowym.

Właściwości:

– pojemność całkowita – 177ml

– waga – 20g

– wys. 12cm, szer. 9cm

(Zdjęcia pochodzą ze strony sklepu)

Strona sklepu: http://ultraspire.sklep.pl

Możesz również polubić…