III Rycerski Bieg na Zamek Grodno

bieg rycerski 2014 - plakat ma

W najbliższą sobotę w Zagórzu Śląskim – okolice Wałbrzycha (Dolny Śląsk) odbędzie się kolejna edycja „Biegu na Zamek Grodno” organizowanego przez Wałbrzyski Klub Biegacza. Będzie to finał: XI Biegowego Turnieju Rycerskiego. Zawody odbędą się 26 kwietnia. Zapisy od godz. 11:00 w centrum Zagórza Śląskiego. „Centrum” to niewielki placyk, znajdujący się u podnóża góry zamkowej skąd jest najkrótsza droga do zamku (około 15 min piechotą pod górę). Na pewno tego miejsca nie przeoczycie. Bieg rozpocznie się o godz. 12:00 Trasa: Zagórze Śląskie – start. Ruszamy łagodnie pod górę, kilkaset metrów przed zamkiem, zbiegamy nieco w dół i ponownie wspinamy się w kierunku zamku. Przebiegamy niedaleko murów zamkowych i podążamy na Górę Hojna. Biegniemy leśną drogą przecinającą górę. Zbiegamy w dół i przez łąkę docieramy do – nieczynnych torów kolejowych. Kawałek wzdłuż torów i zbiegamy do miejscowości Lubachów. Mały fragment asfaltu, a następnie szutrem docieramy do podnóża zapory wodnej. Kolejno; wspinamy się stromą ścieżką do góry (kilkadziesiąt metrów). Później, mały fragment asfaltem i wbiegamy na tamę. Przebiegamy ją, docierając na drugą stronę. Dalej biegniemy ścieżką nad jeziorem Bystrzyckim, obiegając część zbiornika wodnego. Ponownie zagłębiamy się w las i biegniemy do góry, kamienną drogą w kierunku zamku. Na dziedzińcu Zamku „Grodno” znajduje się meta.

Bieg na Grodno

M40 – podczas ubiegłorocznej edycji „Biegu na Zamek Grodno”

Dystans dla mężczyzn: 9km / dla kobiet: 5km / Marsz Nordic Walking również na dystansie 5km

Organizatorem biegu jest WKB Wałbrzych >>> http://www.idol-wkb.pl Zawody rozgrywane są w ramach GRAND PRIX IDOL 2014 / Partner sportowy Turnieju – Decathlon, PHU Marcco – Wałbrzych / Sponsorzy: Gmina Wałbrzych, Invest Park, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Gmina Walim.

Strona Zamku Grodno: http://www.grodnozamek.pl

Zapraszam w sobotę na zawody do Zagórza. Bieg jest krótki i z pewnością znajdzie się czas na zwiedzanie zamku i spacer nad jeziorem. Lubię ciekawą, urozmaiconą trasę biegu, dlatego postanowiłem wystartować po raz trzeci.

Slavo65

 

Możesz również polubić…