Zdobywca Góry Parkowej – III edycja.

Zdobywca Góry - plakat 2

Bieg „Zdobywca Góry Parkowej” jest połączeniem aktywności fizycznej z promocją historii Kamiennej Góry. Uczestnicy biegu pokonują trasę wzdłuż obiektów związanych z historią miasta, która będzie prowadzić także przez edukacyjną ścieżkę historyczną oraz przez kamiennogórskie podziemia „Projekt Arado” Będzie to jedyny w Polsce bieg przełajowy, którego trasa przebiega przez tego typu sztolnie! W pierwszej edycji biegu wzięło udział ok. 70 biegaczy. Druga edycja przyciągnęła już około 150 dorosłych biegaczy i setkę dzieci w ramach biegu Mały Zdobywca Góry Parkowej. Z drugą edycją trasa biegu została wydłużona do 10km.

Zdobywca 1

Termin i miejsce zawodów:

  1. Bieg odbędzie się 13 kwietnia 2014 r. o godz. 12.00 na dystansie 10 km,
  2. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 08.00 do godz. 11.30 na stadionie przy ul. Słowackiego,
  3. Start i meta, dekoracja zwycięzców w poszczególnych klasyfikacjach oraz zakończenie imprezy odbędzie się na stadionie przy ul. Słowackiego,
  4. Miejsca parkingowe na terenach przyległych do stadionu,
  5. Start: Stadion przy ul. Słowackiego i dalej bieg ulicami: Nowa, Słowackiego, Piastowska, Parkowa, Kamiennogórskie Podziemia, Trasa Edukacyjnej Ścieżki Dydaktycznej, Świerkowa, Modrzewiowa, Azaliowa, Wysoka, Cegielniana, Nowa, meta (po 2 okrążeniach) na stadionie.
  6. Na trasie będą znajdowały się punkty kontrolne. Skrócenie trasy powoduje dyskwalifikację,
  7. Obowiązuje limit czasowy wynoszący 1 h 30 min.
  8. Trasa nie jest atestowana.

Strona zawodów: http://zdobywcaparkowej.com

Zdjęcie oraz informacje pochodzą ze strony zawodów.

Slavo65

Możesz również polubić…