MAK.ACTIVE – obozy sportowe

Macactive - baner

Przedwojenny doskonały lekkoatleta, a późniejszy trener Stanisław Pietkiewicz, w swojej książce „Biegi lekkoatletyczne”, wydanej w 1936 roku, a więc na długo przed „Urodzonymi biegaczami” wskazał na genezę biegu i podkreślił jego znaczenie dla człowieka. Według tego autora bieg „był przymusowym i bodajże jedynym sposobem utrzymania się człowieka przy życiu, wszedł w jego krew i kość i jeżeli dzisiaj ludzie nie muszą posługiwać się biegiem tak, jak posługiwali się nim ludzie pierwotni, to mimo wszystko bieg instynktownie pociąga człowieka… Zadaniem wszelkich ćwiczeń cielesnych jest utrzymanie koniecznej równowagi między duchem a ciałem i dlatego bieg jest najbardziej naturalnym i rozwojowi ludzkiemu najbardziej odpowiadającym ćwiczeniem fizycznym”.

Słowa wypowiedziane prawie 80 lat temu nadal zachowują swoją ważność. Z biegania można czerpać wielką radość – wystarczy spojrzeć na dzieci, które czynią to prawie cały czas, co często doprowadza ich opiekunów do szewskiej pasji. Jednak wielu z nas zaczynało swoją przygodę z bieganiem od przypadku – nauczyciel w szkole, kolega z klasy, podwórka, znajomy, widok biegającego sąsiada. Każdy ma swoją historię, którą chętnie dzieli się podczas spotkań z innymi pasjonatami tej dyscypliny. Bo bieganie jest zaraźliwe. A, że biegać może każdy i jest to zdrowy ruch, o tym przekonują już nie tylko specjalistyczne poradniki ale także mass media i przykład wielu celebrytów. Jednak biegać trzeba z głową, aby nie zrazić się już na samym początku przygody z tą dyscypliną lub też – to dotyczy tych, którzy poczuli bakcyla rywalizacji – kiedy napotykamy barierę niemożności, barierę, która uniemożliwia przejście na wyższy poziom sportowy. Bywają takie chwile, kiedy rady bardziej doświadczonych kolegów, czy przeczytany tekst, lub książka już nie wystarczą. W takich momentach warto sięgnąć po wiedzę trenera. Oczywiście, można korzystać z indywidualnych konsultacji jednak i do tego zachęcamy, aby wybrać się na kilkudniowe warsztaty, gdzie będzie można trenować z podobnymi sobie pasjonatami, czerpać z bogatej wiedzy trenerów i specjalistów.

MacActive - zdję 1

Obozy, które organizuje mak.activ, to coś więcej niż tylko kilka wspólnych treningów. Chcemy wszystkim przekazać wiedzę z podstaw fizjologii, psychologii, prawidłowego odżywiania, radzenia sobie z kontuzjami. Nasze obozy są zaplanowane tak, aby zarówno początkujący, jak i ci bardziej doświadczeni zawodnicy poznali różne jednostki treningowe, po to, aby urozmaicić swoje treningi. Obozy organizujemy na terenie Pogórza Cieszyńskiego, które bezpośrednio graniczy z Beskidem Śląskim. Oferujemy więc nie tylko fantastyczne widoki na Czantorię, Równicę i Skrzyczne ale również bogactwo terenu z podbiegami, zbiegami, terenem płaskim i leśnymi ścieżkami. Kontakt z dziką przyrodą z której słynie rejon Dębowca i Goleszowa. Uczestnicy obozów dla początkujących i zaawansowanych będą mieszkali w Willi Słoneczna w Dębowcu, a biegacze górscy w pensjonacie Markis na Górze Chełm.

Szczegóły dostępne są na naszej stronie http://makactive.pl; zachęcam również do kontaktu mailowego: artur.kulesza@gmail.com i telefonicznego 505 693 028.

Dla większych grup jesteśmy w stanie przygotować indywidualny plan, według Waszych sugestii.

Nasi trenerzy:

zdzislaw_MacAcive

Zdzisław Kołodziejczyk – absolwent AWF Warszawa, trener klasy pierwszej – lekkoatletyka, sędzia PZLA; brązowy medalista OOM w Przełajach – Ostrołęka 1981, srebrny medalista OOM w biegu na 1500 m – Lublin 1981, srebrny medalista Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 1500 m – Poznań 1982, złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 1500 m – Zielona Góra 1983 r., złoty medalista Akademickich Mistrzostw Polski w biegu na 800 m – Łódź 1984, Brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 1500 m – Słupsk 1984. Współzałożyciel sekcji lekkiej atletyki przy LKS w Pogórzu, gdzie od 18 lat prowadzi zajęcia z młodzieżą, osiągając co rocznie wiele sukcesów sportowych łącznie z medalami mistrzowskimi na wszystkich poziomach rywalizacji od Mistrzostw Śląska poprzez zawody międzywojewódzkie do Mistrzostw Polski włącznie. Jeden z wychowanków – Tomasz Kawik – był uczestnikiem Przełajowych Mistrzostw Świata Juniorów w 2010 r. w Bydgoszczy.

kornel - trener-MacActive

Kornel Rakus – absolwent AWF Katowice, trener II klasy – lekkoatletyka, trener II klasy – pływanie. Od młodzika związany ze sportem, najpierw jako lekkoatleta – m. in. dziesięciobój. Po studiach biegi górskie, rajdy przygodowe, triathlony, narciarstwo wysokogórskie, wyścigi rowerowe. Organizator i pomysłodawca wielu imprez sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Czynny zawodnik!

Strona www: http://makactive.pl

Możesz również polubić…