Kilka słów o Końskiej Maści

Końska Maść - na bloga

Szwajcarska Końska Maść Herbamedicus

Nie będę roztkliwiał się nad tym, czy Końską Maść uznać za placebo, czy za medykament skuteczny w walce z niektórymi dolegliwościami. Stosuję maść od dłuższego czasu. Specyfik pomaga ukoić ból po bardzo ciężkich treningach, czego mogłem doświadczyć na sobie wielokrotnie stosując go osobiście. Korzystam z niej również, gdy nie ma czasu na porządną rozgrzewkę, a czeka mnie mocny trening w terenie.

Szwajcarska Końska maść Herbamedicus jest balsamem wyprodukowanym z 25 rodzajów ziół. Składa się z owoców i kwiatu kasztanu końskiego, który jest sprawdzonym środkiem w walce z żylakami. Końska maść łączy działania kojące olejków eterycznych z pozytywnym działaniem wyciągów ziołowych. Rozgrzewająca wersja Końskiej maści działa niczym skuteczny środek zapobiegawczy dla rozgrzania układu mięśniowo – szkieletowego i jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych. Przynosi również ulgę naciągniętym mięśniom. Końska Maść zawiera 25 ekstraktów ziołowych pomagających przy problemach ze stawami, mięśniami i kręgosłupem. Przynosi ulgę w stanach reumatycznych i pomoc przy dolegliwościach nerwu kulszowego. Żelowa konsystencja maści powoduje szybkie wchłanianie. Stosuję maść po kąpieli na rozgrzane ciało, bo wówczas najlepiej można doświadczyć jej rozgrzewających właściwości.

Skład Końskiej Maści:

 – Żywokost lekarski,
– Jałowiec pospolity,
– Kasztanowiec Koński,
– Arnika górska,
– Sosna pospolita,
– Jodła pospolita,
– Ekstrakt z chilli,
– Kosodrzewina,
– Wrzos zwyczajny,
– Cynamon,
– Kamfora,
– Nagietek lekarski,
– Rumianek pospolity,
– Tarczyca bajkalska,
– Tymianek pospolity,
– Mięta pieprzowa,
– Lawenda lekarska,
– Jeżówka Purpurowa
– Wyciąg z cytryny,
– Rzepik pospolity,
– Rozmaryn lekarski,
– Rdest wężownik,
– Ginkgo Biloba,
– Czarna porzeczka,
– Wyciąg z grejpfruta.

Maść znakomicie sprawdza się również jako środek zapobiegawczy, ponieważ aplikacja preparatu przed uprawianiem sportu rozgrzewa mięśnie i przygotowuje je na wysiłek fizyczny. Końska maść wspiera ogólną regenerację układu ruchu. Kombinacja ziół oddziałuje również na układ naczyniowy; zwiększa odpływ żylny i elastyczność ścianek naczyń krwionośnych. Regularne stosowanie zwiększa skuteczność specyfiku (skład i zastosowanie maści pochodzi ze strony producenta). Na pewno są różne opinie na temat skuteczności, ale wspominam o niej, bo przy różnych dolegliwościach szukamy tego co nam pomoże i może dla kogoś Końska Maść okazać się wybawieniem.

Jeśli będziecie mieli okazję i chcieli nabyć maść, proponuję zrobić to w którymś z przygranicznych sklepików w Czechach, bo tam zapłacicie znacznie mniej niż u nas w kraju.

Strona producenta: http://www.herbamedicus.pl

Możesz również polubić…