„Bieg WOP-isty” – Opawa / Dolny Śląsk

W pakiecie startowym, który dostałem przed biegiem „Zdobywca Góry Parkowej” w Kamiennej Górze, znajdowała się m.in. mapa „Kamiennej Góry, Turnova i okolic”. Przyda się, bo trasa Biegu WOP-isty znajduje się w okolicach miasta i można przeanalizować jej przebieg na mapie. Może uda się wcześniej zrobić trening w tym pięknym zakątku naszego kraju? To około 40km od Wałbrzycha. Muszę to przemyśleć, bo na długie wybieganie warto wyjechać poza granice rodzinnego miasta.

Bieg WOPisty-trasa - mala

„Bieg WOP-isty” odbywa się 31 sierpnia w Opawie koło Lubawki na Dolnym Śląsku. Trasa w większości biegnie po polskiej stronie, ale częściowo przebiega przez teren Czech, a jeden jej fragment prowadzi wzdłuż granicy. Długość biegu wynosi 22km. Profil górski, dlatego będą podbiegi i zbiegi, ale bez przesady. Nie ma się czego bać.

Bieg WOPisty-profil - mały

Zawody w Opawie są pierwszym z dwóch biegów wchodzących w skład „Mitingu Biegowego” Drugim biegiem jest „Maraton Beskidy” odbywający się 09 listopada. Ale to nie wszystko, bo na tych imprezach będzie również rywalizacja w Nordic Walkingu! W Opawie jako „Mistrzostwa Powiatu Kamienna Góra w Nordic Walkingu”, a w Radziechowach, kolejna piąta edycja ” Rajdu Nordic Walking”.

Strona „Biegu WOP-isty” >>> https://www.facebook.com/BiegWopIsty?fref=ts
Zapisy >>> http://www.elektronicznezapisy.pl/events/772/starts/new
Maraton Beskidy >>> http://www.maratonbeskidy.pl

Możesz również polubić…