Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich!!!

Dolnośl Fest Bieg Górsk - banner

Z pewnością większość miłośników biegów górskich słyszała o festiwalu, którego debiut nastąpi w bierzącym roku. Wspominam o tym wydarzeniu, bo może jest ktoś, kto przeoczył taką informację. Zapowiada się na wspaniałą imprezę biegową trwającą od 18 do 21 lipca. Festiwal będzie odbywał się na terenie Ziemi Kłodzkiej. Całość zawodów tworzyć ma pięć biegów górskich, przeprowadzonych w różnych rejonach Ziemi Kłodzkiej. Trasy poszczególnych biegów prowadzą głównie szlakami turystycznymi i drogami. Teren biegów będzie wymagający technicznie, dużo skał, zakrętów, stromych podbiegów i zbiegów, co da nam znaczne przewyższenia na trasach. Na dystansie 210 km i 90 km zawodnicy dodatkowo otrzymają mapę z wyrysowanym przebiegiem. Poniżej terminy biegów:

Data  Miejsce startu Nazwa biegu Dystans
 18.07.  Stronie Śląskie  Bieg 7 Szczytów  210km
 19.07.  Kudowa Zdrój  Bieg K-B-L  90km
 20.07.  Lądek Zdrój  Złoty Maraton  43km
 20.07.  Lądek Zdrój  Złoty Półmaraton  21km
 21.07.  Przełęcz Puchaczówka  Bieg na Śnieżnik  10km

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Organizatorami tego wielkiego biegowego święta są Piotr Hercog i Maciej Sokołowski. Ostatnio otrzymałem nie najlepsze informacje dotyczące kilku imprez biegowych, które z powodów finansowych mogą nie dojść do skutku. Dlatego jeszcze mocniej trzymam kciuki za to, żeby udało im się doprowadzić to gigantyczne przedsięwzięcie do końca. Wszystkich chętnych zapraszam do spróbowania sił na trasach biegów. Na pewno będzie znakomita zabawa. Przypominam, że zgłoszenia przyjmowane będą od 15 lutego, a limit uczestników jest ograniczony. Na stronie organizatora znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące imprezy.

Oficjalna strona festiwalu:  http://www.dfbg.pl

 Ps. Szkoda, że nie będę miał możliwości wystartować w którymś z dłuższych biegów, ale mam cichą nadzieję, że uda mi się zaliczyć „Bieg na Śnieżnik” Zobaczymy 🙄

Slavo 65

Możesz również polubić…