PERUN SKYMARATHON – 02.05.2020

Kolejna edycja czeskiego maratonu odbędzie się 02.05.2020r. Zapisy na imprezę rozpoczęły się 27.12.2020 i na liście startowej jest już bardzo wiele osób. Kto lubi mocne górskie bieganie na długim dystansie powinien się pospieszyć, ponieważ ten bieg ze względu na ciekawą i wymagającą trasę jest bardzo popularny również wśród polskich biegaczy. Na liście startowej oprócz gospodarzy, widziałem sporo Polaków, ale jest też kilkanaście osób ze Słowacji i innych krajów.

Na 41km trasie jest 3327m przewyższenia pozytywnego i 3327m przewyższenia negatywnego. Limit na pokonanie trasy wynosi 9 godzin. Na trasie będą cztery punkty dożywiania plus posiłek na mecie. Limit uczestników wynosi 700 osób i myślę, że ponownie zostanie on wypełniony bez problemu. Obsada biegu będzie jak zwykle mocna, bowiem na tej trasie odbywać się będzie rywalizacja w ramach Czech Championship SkyMarathon, co z pewnością przyciągnie najmocniejsze czeskie biegaczki i biegaczy górskich.

Ja przez kilka lat planowałem pojechać na tą imprezę, ponieważ lubię takie trasy, ale niestety muszę odpuścić. Wcześniej nie pojechałem do Oldřichovic u Třince położonym w Kraju Morawsko – Śląskim, ze względu na inne plany lub kontuzje, bo zawsze coś stało na przeszkodzie, a teraz zdrowie i zdrowy rozsądek nie pozwalają na udział w tak trudnym biegu, ale może uda mi się zajrzeć w te strony podczas imprezy i zobaczyć jak inni zmagają się z ciężką trasą maratonu.

Strona zawodów > http://www.perunmaraton.cz/cz/

Slavo65

Możesz również polubić…