Bieg o Złotą Dynię i Sluncekros – dwa biegi za 8,40zł!!!

Dwa biegi za 8 złotych. Czy to możliwe? I to w dwóch krajach! Tak było 22 września – „I Boguszowski Bieg o Złotą Dynię” w Boguszowie Gorcach, a drugi tuż za miedzą w czeskich Teplicach nad Metuji. U nas był bieg za darmo – zero złotych wpisowego. Natomiast w Czechach symboliczne 50CZK, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę 8,40zł zaledwie. Można było zaliczyć obydwie imprezy, ponieważ bieg w Boguszowie rozpoczął się o godzinie 13:00, a zmagania w Czechach – 30km dalej o godzinie 16:00 Okazało się, że warto było być na obydwu imprezach, bowiem boguszowski debiut był udaną imprezą, a Sluncekros to bieg z wieloletnim stażem, na bardzo ciekawej, w większości trudnej technicznie trasie prowadzącej przez niewielki, mniej uczęszczany skrawek Gór Stołowych.

Fot. Zbigniew Surowiec

W Polsce rywalizacja biegu głównego odbyła się na dystansie 5km, w którym wzięło udział 78 osób, a większość uczestników zawodów stanowiły Kobiety! Trasa 5km biegu prowadziła szutrowymi i leśnymi ścieżkami położonymi w okolicach boguszowskiego stadionu. Dodatkowo odbyły się biegi dla dzieci w wieku 4-13 lat na dystansach 300, 1000 i 2000m W rywalizacji wzięło udział 57 dzieci. Na 5km dystansie rywalizowali również miłośnicy nordic walkingu. Impreza zorganizowana była przez Grupę Biegową Dzikowiec oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Boguszowie – Gorcach.

Zwycięzcy biegu:

OPEN 5 km – Mężczyźni:

  1. Bartłomiej Jagodziński
  2. Jacek Strzecha
  3. Patryk Łazarski

OPEN 5 km – Kobiety:

  1. Agata Kiełbus
  2. Hanna Łazarska
  3. Dagmara Kotlińska

Fot. Początek zbiegu z góry Cap

W tym roku odbyła się 34 edycja SLUNCEKROS > http://sluncekros.wz.cz Bieg rozpoczynał się i kończył w miejscowości Teplice nad Metuji / Skaly 8,9km trasa zawodów prowadziła przez Góry Stołowe (Teplicke Skaly i Jaraskove Skaly oraz góra Cap) Przewyższenie było spore jak na góry nie przekraczające kilkuset metrów wysokości. W pionie było +453m w górę i -453m w dół. Na trasie znalazło się kilka szybkich odcinków przeplatanych trudnymi technicznie fragmentami prowadzącymi stromo pod górę lub w dół, kamiennymi ścieżkami wśród skał.  Główny dystans wynosił 8,9km Były też dystanse dla dzieci i młodzieży od 100m do 3,5km W biegu głównym udział wzięło 66 osób w tym 9 zawodniczek i zawodników z Polski W biegach dla dzieci i młodzieży wystartowało 26 osób.

Zdjęcia z bardzo ciekawego odcinka prowadzącego przez szczyt Cap znajdziecie na fanpage biegigorskie.eu, a wyniki zawodów tutaj > http://sluncekros.wz.cz/vysledky/sluncekros_2018.pdf Trasa czeskiego biegu zrobiła na mnie mocne wrażenie, chociaż mogłem zobaczyć tylko jej ok. 3km fragment, ale kolega Grzesiek Sulima, który w tym roku był drugi w swojej kategorii wiekowej mówił, że SLUNCEKROS prowadzi bardzo ciekawym terenem, a potwierdzili to inni uczestnicy biegu z Polski z którymi rozmawiałem. Od kilku lat odkładałem wyjazd na tą imprezę, a tym razem się udało lecz o bieganiu nie było mowy. Może kolejna edycja będzie na biegowo?

Slavo 65

 

Możesz również polubić…