Zdobywanie wrocławskiego Skajtałera!

Czy można wystartować w biegu, jeśli nie jest się do niego zupełnie przygotowanym? Jasne, że można! Pod warunkiem, że mamy skłonności samobójcze, wówczas możemy wystartować nawet w 100km ultramaratonie. Jeśli nie posiadamy takich skłonności, a nadarzyła się okazja na udział w biegu, możemy zrobić coś krótszego, łatwiejszego i bez nacisku na wynik.

Tak było u mnie tym razem. Tydzień temu na Ultraroztocze pojechałem słabo przygotowany, dlatego nadal odczuwałem skutki 60km biegu. W czwartek zrobiłem pierwszy trening po zawodach, który okazał się kompletną katastrofą. Zamiast 10km BS-a, wyszedł 12km marszobieg, gdyż z powodu bólu ścięgien, stawów oraz mięśni, ledwo powłóczyłem nogami. Na wszelki wypadek odpuściłem również wczorajszy trening, aby bez żadnych scen typu omdlenia, wdrapać się na wrocławską wieżę. Na wspinaczkę dałem sobie 10 minut, chociaż w pierwszej edycji wbiegłem na Sky Tower w ciągu 7:45,12 Ale nie ma co żyć przeszłością, liczy się tu i teraz. Przynajmniej jeśli chodzi o podejście do bieżących celów.

Tegoroczny udział w miejskiej wspinaczce był dla mnie biegiem towarzyskim, gdyż moja Małżonka chciała przekonać się na własnej skórze, albo raczej mięśniach, sercu i płucach – jak to jest; wdrapywać się do góry, po 1142 schodach? I postanowiłem towarzyszyć jej w tej próbie. Dała radę, zajmując 7 m-ce w kat. K50 i 803 w klasyfikacji generalnej z czasem 14:24,96 Ja tym razem „poszedłem” asekuracyjnie, ponieważ nie zrobiłem ani jednego treningu pod ten bieg. Postanowiłem wchodzić na wieżę do samego końca i zobaczyć ile zajmie mi to czasu. Wdrapałem się w czasie 9:40,45 – zajmując 396 m-ce na 866 osób biorących udział w tej wielkomiejskiej wspinaczce, a w kategorii M50 byłem 19-ty na 30-tu rywali. Może za rok będzie lepiej, ponieważ chciałbym jeszcze raz zmierzyć się z wrocławską wieżą i tym razem powalczyć o przyzwoity wynik.

Strona organizatora zawodów  – Sky Tower RUN (27.05.2018) > http://skytowerrun.pl

Link do wyników  na stronie datasport.pl >  http://wyniki.datasport.pl/results2520/

Slavo 65

Możesz również polubić…