Srebrna Góra zaprasza – 11 czerwca

Święto Twierdzy - baner

Tym razem nie biegowo. Ja najprawdopodobniej w sobotę wyląduję w Smolcu. W Smolcu nie w smalcu! W końcu zapisałem się na bieg. Szkoda że kopyta nie kręcą i nic ciekawego w sobotę się nie wykręci, ale co tam, trenuję i startuję na „sucho” jak większość z nas, liczących na własną intuicję, dobrą wolę, zapał (mój jest nędzny, ale zawsze), profesjonalizm? W moim wykonaniu to amatorszczyzna pełną gębą – tak z kolegą Radkiem określamy nasze treningowe niekonsekwencje. Może jestem daleki od ideału, ale mnie na dopingu nikt nie złapie, najwyżej na obijaniu się na trasie. Zrobię smolecką dyszkę i do domu, chociaż kusi impreza na Twierdzy Srebrnogórskiej, odbywająca się tego samego dnia, a tam będzie się działo! Nie wrzucałbym info o tym wydarzeniu na stronę, ale jak tu nie poinformować biegaczy? W końcu mogą podjechać ze swoimi pociechami – dużymi lub małymi. Na zwiedzanie ciekawego obiektu, inscenizację bitwy i miskę zupy, a przy okazji zbadać teren jesiennego maratonu. Będzie to ostatni bieg cyklu SILVER RUN – tym razem na dystansie maratońskim – 19 listopada; start zawodów odbędzie się w twierdzy, a później teren z całkiem sympatycznym przewyższeniem: +1695m oraz -1600m i meta również wśród zabytkowych murów! O Silver RUN krążą różne opinie, na ogół negatywne, ale liczę na organizacyjną poprawę, bo pomysł cyklu jest ciekawy, okolice również, a Twierdza godna jest biegowej imprezy na najwyższym poziomie.
Link do strony zawodów: http://www.silver-run.pl

Informacje od organizatora imprezy:

Serdecznie zapraszamy na XII ŚWIĘTO TWIERDZY w Srebrnej Górze!
W sobotę (11 czerwca) do naszej Twierdzy zawita ponad 120 żołnierzy, którzy wraz ze srebrnogórskim regimentem zrekonstruują historyczną BITWĘ z 1807 roku o największą górską twierdzę w Europie. Huk armat i wystrzały z muszkietów nie będą miały końca. Przed i po wojennych potyczkach zapraszamy na główny fort Donjon, gdzie odbywać się będzie FESTYN FORTECZNY! W programie warsztaty i pokazy kulinarne na gigantycznej patelni z finałowym poczęstunkiem dla wszystkich widzów, konkursy i zabawy dla publiczności, Wielki Turniej Żołnierski oraz Jarmark produktów regionalnych. A wszystko to w towarzystwie żołnierzy z różnych stron świata, którzy obozować będą na srebrnogórskiej Twierdzy aż do białego rana!

PROGRAM:
10:00 – 16:00 – zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra z przewodnikiem
12:00 – 20:00 – FESTIWAL FORTECZNY ( „Wiktuały Srebrnogórskiej Twierdzy” – warsztaty, pokazy kulinarne oraz wielkie gotowanie żołnierskiej strawy na gigantycznej patelni, jarmark produktów regionalnych, kącik zabaw dla Dzieci, konkursy dla uczestników)
13:00 – 15:00 – zwiedzanie obozu wojskowego, manewry i ćwiczenia regimentów
16:30 – 17:30 – REKONSTRUKCJA BITWY Z ROKU 1807
17:30 – 20:00 – zwiedzanie obozu wojskowego, zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra z przewodnikiem
18:00 – 18:30 – Pokaz Kulinarny – finał (bezpłatny poczęstunek z gigantycznej patelni)
18:30 – 19:30 – Wielki Turniej Żołnierski (wojskowe potyczki na wesoło)
20:30 – 23:00 – nocne zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem

BILETY:
Bilet na Święto Twierdzy (obóz, bitwa, festyn) – 7zł
Zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem – 12zł
Nocne Zwiedzanie Twierdzy – 20zł
Dzieci do lat 6 – wstęp wolny

Slavo 65

Możesz również polubić…