Weekendowy marszobieg

Ja na półkach

Ulubione Półki Skalne – tak nazywamy ścieżkę wijącą się wzdłuż skał w Rezerwacie Przełomy pod Książem.

Weekendowy marszobieg podzieliłem na dwie części. W sobotę biegałem z Radkiem w Książańskim Lesie, a w niedzielę wędrowałem po górach. Sobotni trening zrobiliśmy w ulubionych Przełomach pod Książem. Dla Radka > http://biegaczpolski.pl był to ostatni trening przed rozpoczęciem przygotowań do dalszej części sezonu, a dla mnie przedostatni. Biegnąc znajomymi ścieżkami rozmawialiśmy o swoich planach i mogliśmy zrobić kilka zdjęć, ponieważ było to zwykłe uklepywanie kilometrów w pięknym terenie, a nie mocny trening. Poza tym chcieliśmy sobie przy okazji pogadać.

IMG_0099

Góry Sowie – betonowe płyty na drodze prowadzącej w kierunku Koziego Siodła.

W niedzielę zrobiłem z Przyjaciółmi małą górską wyprawę w Góry Sowie. Przeszliśmy z parkingu położonego poniżej Przełęczy Sokolej, okrężną drogą do Koziego Siodła i wróciliśmy na parking. Wyszło ponad 10km wędrówki, gruntowymi drogami prowadzącymi przez miejscowy las porastający górskie stoki. Część naszej wędrówki prowadziła przez trasę Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim, które były moim biegowym debiutem. To była jedyna edycja MP na trasie biegnącej z Ludwikowic Kłodzkich, przez Sokolec, Przełęcz Sokolą na Wielką Sowę, a później w dół do Koziego Siodła i jeszcze niżej. Następnie powrót łąkami do Ludwikowic. Trasa zawodów złożona była z dwóch takich okrążeń o łącznej długości ok. 28km Od tego czasu zawodów rozgrywanych na tym terenie przybyło. Poniżej to co organizowane jest w Górach Sowich w najbliższym czasie:

14.08.2016 – VII Bieg na Wielką Sowę – MP Mastersów.

25.09.2016 – III Półmaraton Sowiogórski i Sowiogórska Dziesiątka. Biegi rozgrywane w ramach serii  > http://superbieg.pl

 22.10.2016 – I Walimski Półmaraton Górski >

http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/192/i-walimski-polmaraton-gorski.html

19.11.2016 – Maraton SILVER RUN, oraz trzy biegi (12km, 21km i 42km) z czterech przeprowadzanych w ramach serii SILVER RUN > http://www.silver-run.pl  Dwa biegi cyklu na krótszym dystansie już się w tym roku odbyły, a maraton będzie rozegrany jesienią. Zerknijcie na strony biegów i może wpadniecie w Góry Sowie powalczyć w pięknym terenie. Jeśli chodzi o I Walimski Półmaraton Górski – trasę biegu znam tylko częściowo, ale Radek kilka dni temu robił na niej trening wraz z pomysłodawcami zawodów i stwierdził, że jest bardzo ciekawa oraz wymagająca. Dlatego warto rozważyć swój udział w pierwszej edycji biegu.

Slavo 65

Może Ci się również spodoba