Beskidzka 160 na Raty – 25.04.2015

Beskidzka-160-logo1male

Komunikat ze strony zawodów:

„Znamy już termin wiosennej edycji Beskidzkiej 160 Na Raty. Zawody, które z edycji na edycję zyskują coraz większe grono zwolenników, odbędą się 25.04.2015 r. (sobota) w Goleszowie. Beskidzką 160 Na Raty czeka trochę retuszu. Generalnie ma być dużo i trudno. Przede wszystkim powracamy do pierwotnego zamysłu jakim było minimalistyczne podejście do znakowania trasy. To ma być znak rozpoznawczy biegu. Trasa będzie przebiegała głównie szlakami turystycznymi, a co za tym idzie nie będzie potrzeby stosowania dodatkowych oznaczeń oprócz miejsc szczególnie niejasnych oraz trasy poprowadzonej poza szlakami. Każdy zawodnik będzie mógł posiadać i korzystać z własnej mapy turystycznej Beskidu Śląskiego lub nośników GPS.

Będzie także trochę nowości związanych z dystansem. Oferujemy możliwość rywalizacji na trzech głównych dystansach: Ultra 100 – nieco ponad 100 km, Marathon 50 – ok. 50 km oraz – dla początkujących i nie tylko biegaczy górskich – w biegu promocyjnym Promo 20 na dystansie 23 km i z sumą przewyższeń ok. 950 m. Dodatkowo, tak dla rozrywki Cross Run 5 wokół Góry Chełm. Ze spraw porządkowych, jedna nowość. Na linii startu zawodnicy zostaną ustawieni w sektorach: osobo – dystans Marathon 50 i osobno dystans Ultra 100. To tylko kilka z nowinek. Może przypadną Wam do gustu?”

Beskidzka 160 - medale

Mnie się takie zmiany podobają, bo to czyni zawody atrakcyjniejszymi i dostępnymi dla szerszego grona miłośników biegania. Piękne góry, ciekawe trasy, wspaniałe medale, nic tylko biegać!

Organizatorzy zawodów poszukują wolontariuszy. Zachęcam, bo można nie biegać, ale jednocześnie coś ciekawego przeżyć. Podaję link bezpośredni >>>>>> http://beskidzka160naraty.pl/?wolontariat,87

Strona organizatora: http://beskidzka160naraty.pl

Slavo 65

Możesz również polubić…