Różne wymiary GWINT- ów!

GWINT - baner - mały

Serce rośnie patrząc na rozwój biegowy w Polsce, a co za tym idzie na kolejne imprezy wpadające do naszego kalendarza. Za kilka miesięcy odbędzie się druga edycja ultra krosu na ziemiach Wielkopolski. Tym razem będą trzy dystanse 55km, 110km i 100 mil! Jak wspomina organizator na swojej stronie: „zapewnimy prawdziwą ucztę dla butów” I trudno się z tym nie zgodzić. Dziesiątki kilometrów w terenie, przez piękne pola, łąki i lasy w okolicach Nowego Tomyśla, Grodziska Wielkopolskiego i Wolsztyna. Na pewno warto wziąć pod uwagę ten GWINT! Przeczytajcie co pisze o zawodach organizator imprezy:

01.fot. Ala Funka

fot. Ala Funka

„GWiNT Ultra Cross to pierwszy w zorganizowany w Wielkopolsce ultramaraton o charakterze przełajowym. W dniach 8-9 maja 2015r. odbędzie się druga edycja imprezy. Trasa biegu prowadzi drogami nieutwardzonymi, w przeważającej mierze duktami i ścieżkami leśnymi. Odcinki asfaltowe ograniczone są do niezbędnego minimum. Nazwa GWiNT wzięła się do pierwszych liter w nazwach trzech powiatów – grodziskiego, wolsztyńskiego i nowotomyskiego – przez które przebiega trasa ultramaratonu. Poza tym w Grodzisku, Wolsztynie i Nowym Tomyślu zlokalizowane są najważniejsze punkty na trasie biegu – starty oraz meta.

GWINT 2014 273

fot. Ala Funka

GWiNT w roku 2015 będzie się nieco różnił od swojej pierwszej edycji. Organizatorzy, obok własnych doświadczeń, przemyśleń i wniosków, wzięli pod uwagę zgłoszone im sugestie, uwagi i pomysły uczestników, którzy wzięli udział w zawodach w roku 2014r. To wszystko przyczynić ma się do uczynienia GWiNTa jeszcze lepiej zorganizowanym i ciekawszym wydarzeniem sportowym. Obok dystansów 55 km (Mały GWiNT) i 110 km (GWiNT Normal) wprowadzony zostanie po raz pierwszy w Polsce w biegach terenowych oficjalny dystans 100 mil (Super GWiNT). Na etapie rejestracji zawodnicy będą musieli w sposób wiążący zadeklarować się co do wybranej trasy.

GWINT 2014 373

fot. Ala Funka

Dla wszystkich zawodników, bez względu na dystans, który chcą pokonać, będzie zorganizowana jedna meta. Z kolei starty będą zlokalizowane w różnych miejscowościach i będą się odbywały o różnych godzinach, zgodnie w wybranym dystansem. Dowóz na start zapewnia organizator. Z myślą i bezpieczeństwie i wygodzie biegaczy zorganizowanych zostanie na całej liczącej 100 mil trasie przynajmniej 9 punktów kontrolno-odżywczych. Ponadto na punktach dyżurować będą osoby kompetentne w zakresie udzielania pierwszej pomocy, wyposażone w niezbędny sprzęt ratowniczy. Celem organizatorów, obok zapewnienia zawodnikom jak najlepszych warunków rywalizacji sportowej, jest pokazanie uroków i piękna środkowozachodniej części Wielkopolski – malowniczych lasów, urokliwych miasteczek oraz otwartych i gościnnych mieszkańców.

Organizatorami GWINT-a są:

  • Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych APERTE

  • Nowotomyski Klub Biegacza „Chyży”

  • Wolsztyński Klub Biegowy

GWiNT_zapisy

Zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach. Zarówno tych, którzy mają doświadczenie na długich dystansach, jak i tych, którzy chcieliby się dopiero sprawdzić na dystansie ponad maratońskim. Zapraszamy zadeklarowanych trailowców, którym obiecujmy, że zapewnimy prawdziwą ucztę dla ich butów ;), jak i upartych uklepywaczy asfaltu, którym pragniemy pokazać uroki biegania terenowego. W końcu przez całe tysiąclecia człowiek uprawiał biegi terenowe. Może czas w końcu wrócić do korzeni?”

Strona zawodów: http://www.ultragwint.pl

Slavo 65

Możesz również polubić…