Letni Bieg Piastów – 29-30.08.2015

Letni - banner

Letni Bieg Piastów wprowadza zmiany w swojej biegowej ofercie – na lepsze oczywiście. Od następnego roku dla zawodników będą przygotowane trzy dystanse w dwudniowej imprezie. W sobotę 29 sierpnia biegi na dystansie maratonu górskiego, stąd jego niestandardowa długość wynosząca 43,5km, oraz na dystansie półmaratonu ok. 22km W niedzielę 30 sierpnia na chętnych będzie czekała „Jakuszycka Dziesiątka” a dokładnie 10,7km

Nie martwcie się, nie będziecie musieli kręcić czterech pętli na trasie maratonu, tylko dwie. Trasa połówki i maratonu obejmie swym zasięgiem pętlę „dziesiątki” znanej biegaczom startującym w poprzedniej edycji. Zerknijcie na stronę biegu, znajdziecie tam mapki z zaznaczonymi trasami.

Co jeszcze? Nowy maraton zastąpi Półmaraton Górski w prestiżowym cyklu biegów trailowych Salomon S-LAB. Najlepsi zawodnicy cyklu otrzymają nagrody finansowe, zestawy ufundowane przez Salomona oraz zegarki marki Suunto.

I jeszcze jedno: jakuszyckie trasy wykorzystywane przez profesjonalnych biegaczy są coraz częściej wybierane przez amatorów. W tym roku na Polanie po raz pierwszy realizowany jest projekt „Biegaj w Karkonoszach” > http://www.hsmedia.pl/biegaj-w-karkonoszach-obozy-biegowe-2014 – obozy biegowe dla amatorów, pod okiem 48-krotnego medalisty mistrzostw Polski Dariusza Kruczkowskiego.

Strona zawodów: http://www.bieg-piastow.pl/index.php/letnibp/o-biegu

Slavo 65

 

Możesz również polubić…