Bieg Niezłomnych – Sobótka (23.08.2014)

Bieg Niezłomnych - baner

„BIEG NIEZŁOMNYCH – PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”
POD HONOROWYM PATRONATEM
LIDII LWOW-EBERLE, WERONIKI SEBASTIANOWICZ, ZBIGNIEWA LAZAROWICZA

Zawody są kolejną propozycją Ślężańskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji (ŚOKSiR – jest jednym z organizatorów) skierowaną nie tylko do biegaczy. Lubię takie inicjatywy, bo mają ponad sportowy wymiar. Uczczenie pamięci o innych ludziach w ten sposób, jest tysiąc razy więcej warte niż stawianie różnego rodzaju kosztownych pomników ze spiżu, kamiennych obelisków itd.

TERMIN I MIEJSCE: 

Bieg odbędzie się 23 sierpnia 2014 roku na ulicach Sobótki i drogach Masywu Ślęży. Start w Rynku w Sobótce, o godz. 11:00.

Trasa długości 10km, przewyższenie + 260 m / – 130 m.

Start obok Urzędu Gminy na Rynku, podbieg ulicą Św. Jakuba, potem Starego Dębu, dalej czerwonym szlakiem turystycznym i archeologicznym do kapliczki. Skręt w lewo, potem głównie podbieg drogą leśną wybrukowaną miejscowymi kamieniami, w większej części wzdłuż czerwonego szlaku archeologicznego, ostatnie 500 m bez znaków, aż do Traktu Bolka oznaczonego czarnym szlakiem. Obok schronu turystycznego skręt w prawo, płaski odcinek, aż do przecięcia z czerwonym szlakiem na Ślężę. Odtąd zbieg, cały czas wzdłuż czarnego szlaku, aż do Przełęczy pod Wieżycą. Przebiegnięcie obok bramy mety na żółty szlak. Zbieg żółtym szlakiem, ok. 1 km, aż do drogi na skraju lasu będącej przedłużeniem ulicy Słonecznej. Tą drogą dalej, do asfaltowej ulicy w Górce. Następnie ulicą Leśną. Dalej skręt w lewo do lasu, aż do czarnego szlaku. Na koniec łagodny podbieg wzdłuż czarnego szlaku, aż do Przełęczy pod Wieżycą na metę – miejsce obok Domu Turysty „Pod Wieżycą”.

 Bieg Niezłomnych - profilProfil Biegu Niezłomnych ze strony organizatora

LIMIT CZASU: 

Obowiązuje limit czasu na pokonanie trasy – 90 minut. Limit jest na tyle duży, że z pewnością zmieszczą się w nim nawet bardzo początkujący biegacze.

Udział w biegu jest bezpłatny

Imprezy towarzyszące to biegi dla dzieci i młodzieży oraz „Zawody Cross Country Nordic Walking” (10km)

W miejscu zakończenia Biegu będzie można oglądać wystawy historyczne związane z Żołnierzami Wyklętymi. Będą to prace laureatów ogólnopolskich, jak również gminnych konkursów plastycznych.

Strona zawodów: http://www.biegniezlomnych.pl

Slavo 65

Możesz również polubić…