Bieg Extra 15 Pałacu Wojanów

01.B.Extra - start

Bieg Extra jest połączeniem biegu górskiego w stylu anglosaskim z elementami ekstremalnymi. Wspinaczka skałkowa (bez asekuracji) ciężkie technicznie podbiegi, przeprawa przez rzekę to tylko niektóre atrakcje czekające dla biegaczy. Zawodnicy będą mieli do pokonania malowniczo położoną około 15km trasę. Start i meta biegu mieści się w przepięknym parku przylegającym do renesansowego Pałacu Wojanów. Większość trasy prowadzi przez Rudawski Park Krajobrazowy, który z pewnością stanowi jeden z najpiękniejszych enklaw przyrodniczych na Dolnym Śląsku. Warto dodać że trasa Biegu Extra biegnie pomiędzy dwoma najwyższymi szczytami Gór Sokolich (Krzyżna Góra 654m n.p.m i Sokolik 620m n.p.m) które są oblegane przez miłośników wspinaczki skałkowej, ponieważ właśnie tutaj jest największy rejon wspinaczkowy w południowo – zachodniej Polsce. Dla wszystkich, którzy ukończą bieg czekają t-shirt, pamiątkowe medale oraz GOODY BAG, który może zawierać energetyczny baton, banany, wodę oraz ulotki/produkty reklamowe. Piknk biegowy dla całej rodziny z atrakcjami dla najmłodszych to dodatkowe punkty programu imprezy. Chcesz przeżyć coś extra? To weź udział w II edycji Biegu Extra.

02. B.Extra - skałki

Bieg odbędzie się  7 czerwca 2014; Start biegu głównego o godz. 10.00.

Miejsce: Pałac Wojanów, Wojanów 9,  58-508 Jelenia Góra.

Trasa – Gmina Mysłakowice i teren Rudawskiego Parku Krajobrazowego;

W dniu zawodów wyznaczony będzie punkt rejestracyjno – informacyjny, w którym uczestnicy po weryfikacji danych osobowych będą mogli odebrać numery startowe.

03. B.Extra - mokradła

Dojazd:

1. Ze stacji PKP Jelenia Góra- wychodząc z dworca głównego PKP Jelenia Góra kierujemy się w stronę centrum miasta. Po przejściu ok 250m skręcamy w prawo przechodząc przez tunel dla pieszych, następnie kierujemy się w prawo do wyjścia na przystanek MPK. Wybieramy autobus linii 3 lub 11. Wysiadamy na przystanku Szkoła Łomnica; Stamtąd do Pałacu Wojanów jest około 10min spacerem. Kierujemy się po znakach informacyjnych.

2.  Z dworca autobusowego Jelenia Góra: kierujemy się w stronę postoju taksówek, lekko skręcamy w prawo, kierunek przystanek MPK. Wybieramy autobus linii 3 lub 33 wysiadamy na przystanku szkoła Łomnica. Po znakach informacyjnych dochodzimy do Pałacu Wojanów.

3. Dojazd z autostrady A4-(72km,1h.14 min) zjazd na  trasę nr 5 Lubawka, przejeżdżamy przez Strzegom, Bolków trasa nr.3/E 65,  kierując się na Jelenią Górę. Przekraczając granice Jeleniej Góry jedziemy ul.Wrocławską, po około 500m skręcamy w lewo  ul. Jana Dierżonia kierunek Wojanów (4.4km,6min).

00. Pałac w Wojanowie

Pałac Wojanów czeka na uczestników biegu.

Strona zawodów: http://biegextra.pl

Slavo65

Możesz również polubić…