Trzy biegi, trzy debiuty!

Życie nie lubi próżni i jeśli coś zniknie, w to miejsce pojawi się coś nowego. Tak jest w gospodarce, naszej pracy, w najbliższym otoczeniu i to samo dotyczy biegów górskich. Dlatego w kalendarzu pojawiły się nowe imprezy na które warto się wybrać. Zacznę od najdłuższego biegu:

BIEG DOOKOŁA KOTLINY JELENIOGÓRSKIEJ (21-22.09. 2013)

To nie pomyłka. W tym roku odbędzie się pierwsza edycja biegu, który wystartuje w tym samym czasie co „Przejście dookoła Kotliny Jeleniogórskiej” Bieg będzie przebiegał tą samą trasą na dystansie 135km, o sporej sumie podejść wynoszącej 5114m i takiej samej zejść. Najciekawsza część regulaminu, która rzuciła mi się w oczy, powinna zadowolić początkujących ultrasów, planujących po raz pierwszy zmierzyć się z ponad 100 kilometrowym dystansem! Limit czasu na ukończenie zawodów wynosi 36 godzin i myślę, że ten ultra dystans, może być znakomitym przetarciem do większych wyzwań. Śpieszcie się jednak, bo limit startujących wynosi tylko 100 osób, a zapisy rozpoczną się lada dzień. Umiejętność czytania mapy też się przyda, bo trasa nie będzie dodatkowo znaczona, ale nie jest to również bieg na orientację.

Strona zawodów: http://www.przejsciekotliny.org

GORALSKY MARATON (15.09. 2013)

Goralsky Maraton - baner

Ten bieg w sieci wytropił niezastąpiony Artur, który lubi czeskie klimaty i często śledzi to, co dzieje się na biegowym rynku u naszych sąsiadów. Tym razem trafił na czesko, polsko, słowacką imprezę. Nie wiem, czy kraje wymieniłem w dobrej kolejności. Ale pewnie nie ma to znaczenia, bo chodzi o sąsiedzką integrację, a bieganie jest lepszą formą zbliżenia ludzi różnej narodowości, niż uroczyste, robione na przymus spotkania. Bo na zawody przyjadą tylko ci którzy chcą. W skład imprezy, której trasa będzie przechodzić przez trzy kraje, wchodzą biegi na dystansie maratońskim, półmaraton, minimaraton (8km), oraz 52km trasa turystyczna i rowerowa. Zapowiada się na niezłą zabawę.

Strona zawodów: http://www.goralmarathon.sk

WIELKA PĘTLA IZERSKA (20.07. 2013)

Medal Wielkiej Pętli

Zdjęcie tego wspaniałego medalu musiałem umieścić na blogu, bo warto o takie trofeum powalczyć. Tylko nieliczni znajdą się na pudle. Ale wszyscy będą dążyć do ukończenia biegu, a taki medal jest wspaniałą pamiątką i nagrodą za trud jaki włożą w ukończenie biegu! Szkoda, że mnie na tej imprezie nie będzie. Półmaraton prowadzi przez wspaniałe Góry Izerskie. Z trasy będą roztaczały się wspaniałe widoki na okolice. Nawierzchnia asfaltowo – szutrowa, częściowo wiedzie ulicami Szklarskiej Poręby. Różnica między najniższym punktem, a najwyższym wynosi 320m. Podbiegi będą łagodne, co powinno zachęcić do udziału początkujących biegaczy górskich.

Strona zawodów: http://wielkapetlaizerska.pl

Ps. Jest jeszcze wiele biegów o których nie wspominałem na blogu, bo brakuje na to czasu, ale systematycznie uzupełniam braki 😉

Slavo 65

Możesz również polubić…