„Krkonossky Polmaraton” – Zaclerz (CZ)

karkonissky 3

Widok z trasy biegu na główne pasmo Karkonoszy

15 czerwca odbędzie się druga edycja biegu Krkonošský půlmaraton” rozgrywanego w miejscowości Zaclerz, położonej tuż za przejściem granicznym w Lubawce. Przewyższenie na trasie półmaratonu wynosi +620m Najwyższy punkt biegu położony jest na wysokości 1010m. Trasa zawodów zaczyna się i kończy w Zaclerzu, a przebiega przez Rychorske Hory, stanowiące najbardziej na wschód wysunięte pasmo Karkonoszy. Bieg rozpoczyna się o godzinie 16:00 Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach, organizując dla nich biegi w kilku kategoriach wiekowych. Czesi biegają szybko, ale jeśli przyjedziecie na zawody i zobaczycie biegi nawet tych najmniejszych szkrabów, to będziecie wiedzieli dlaczego.

Stachelb

Główny obiekt twierdzy Stachelberg

Wpisowe na bieg główny zapłacone przez internet wynosi 100CZK lub 200CZK opłata na miejscu. Ilość miejsc jest ograniczona. Ja już się zapisałem. Lubię te okolice i możliwości uczestniczenia w zawodach przebiegających po tych pięknych terenach, położonych tuż za granicą z Polską, nie mogłem odpuścić. Tym bardziej, że Artur razem z kilkoma kolegami z Wrocławia, był na pierwszej edycji biegu i chwalił tą imprezę.

[youtube 7DZEydaIMk8 nolink]

Relacja z I edycji biegu

Bieg zaczyna się w godzinach popołudniowych. Dlatego do południa proponowałbym zwiedzenie podziemnej twierdzy Stachelberg znajdującej się kilka kilometrów za Zaclerzem w kierunku Trutnova. Stachelberg to obiekt obronny z lat trzydziestych XX wieku. Stanowiący jedną z trzech twierdz artylerii dalekiego zasięgu w paśmie umocnień budowanych przez Czechów przed II Wojną Światową.

Strona biegu >>> http://krkonosskypulmaraton.cz

Strona twierdzy >>> http://www.stachelberg.cz

 

Może Ci się również spodoba