Dobrošovská běžecká potěšeníška 2013

Jiraskova Chata

Cykl biegów terenowych organizowanych od ośmiu lat przez Sportowe Centrum – Dobrosov w Czechach. Udział w zawodach polecam, ponieważ ośrodek znajduje się niedaleko granicy z Polską, tuż przy miejscowości Nachod, w pobliżu której jest przejście graniczne Kudowa Słone – Nachod. Organizowane biegi nie są wielkimi komercyjnymi spędami, ale małymi, kameralnymi spotkaniami biegaczy. Warto tam się udać, bo rywalizacja z szybkimi czeskimi zawodnikami, może zaowocować dobrą formą na polskich zawodach. Nie znalazłem informacji dotyczącej wysokości wpisowego, ale z pewnością nie będzie większe niż 100CZK za bieg. Poza tym polecam ten rejon z innego jeszcze powodu. W Nachodzie znajduje się piękny, bogato wyposażony zamek i muzeum, a w Dobrosovie podziemna twierdza z lat trzydziestych XX wieku. Z tarasu Jiroskovej Chaty, skąd będzie rozpoczynało się kilka biegów, roztacza się wspaniały widok na okolice. O znakomitym czeskim piwie z browaru w Nachodzie nie wspominam, bo sportowcy przecież nie piją.  Wiele imprez organizowanych przez ośrodek odbywa się w tygodniu, w godzinach popołudniowych. Dlatego możemy w naszych planach, potraktować zawody jako znakomity sprawdzian przed imprezami w Polsce.

Jeden z obiektów twierdzy w Dobrosovie

Poniżej podaję odległości do Nachodu (Dobrosova) z kilku dolnośląskich miejscowości, obliczone wg portalu odległości.pl:

Wrocław – Nachod – 130km
Dzierżoniów – Nachod – 80km
Świdnica – Nachod – 70km
Wałbrzych – Nachod – 55km
Kłodzko – Nachod – 40km
 .

Zamek w Nachodzie

Oficjalna strona organizatora, na której znajdziecie wykaz imprez w dziale; BEHY TERENEM: http://www.scdobrosov.tk

Przydatne linki:

Twierdza Dobrosov >>> http://www.pevnostdobrosov.cz
Zamek w Nachodzie >>> http://www.zameknachod.cz
Strona browaru „Primator” (na wszelki wypadek) >>> http://www.primator.cz
 
Ps. W dziale kalendarz umieszczę wykaz imprez organizowanych w Dobrosovie i okolicach. W tym roku planuję kilka razy powalczyć z Czechami na ich terenie i chętnie zajrzę do Nachodu  😎

Może Ci się również spodoba