Poskramianie Chudego!

Ogromnie ucieszył mnie fakt, że powstała kolejna impreza biegowa. „Chudy Warzyniec” to ultra trail odbywający się w Beskidzie Żywieckim. W ramach zawodów rozgrywane są dwa biegi na dystansie 50 i 80km. Suma przewyższeń dla dłuższego biegu wynosi około 3000m.

Schemat biegu na dystansie 80km

Bieg będzie rozgrywany jednocześnie na dwóch dystansach: ok. 50 km i ok 80 km. Obie trasy startują równocześnie. Uczestnik nie musi w momencie startu decydować o wyborze dystansu, może to zrobić dopiero na rozejściu tras (ok. 40 km). Możliwość wyboru dłuższej trasy będzie dodatkowo limitowana czasem. Większość trasy biegu będzie prowadziła turystycznymi szlakami Beskidu Żywieckiego z niewielkimi odcinkami po drogach asfaltowych poza szlakiem. Uczestnicy kontynuujący rywalizację mają obowiązek poruszać się w trakcie biegu wyłącznie po trasie wskazanej przez organizatora. Trasa będzie wyznaczona w terenie szlakami turystycznymi oraz dodatkowymi oznaczeniami organizatora. Szczegóły znakowania trasy podane będą w komunikacie technicznym.

Schemat biegu na dystansie 50km

Trasa biegu będzie prowadzić:
Część wspólna: (Z Rajczy) – Z Soli czerwonym szlakiem przez Rachowiec do Zwardonia, drogą przez Zawardoń – dalej czerwonym szlakiem przez Wielką Raczę do Rycerzowej Wielkiej;
„50 km”: Z Rycerzowej Wielkiej czerwonym szlakiem do Bacówki na Rycerzowej i dalej zielonym szlakiem przez Muńcuł do Ujsół (Meta);
„80 km”: Z Rycerzowej Wielkiej  niebieskim szlakiem przez przełęcz Glinka na Trzy Kopce – czerwonym szlakiem do Schroniska na Rysiance – żółtym szlakiem przez Boraczy Wierch i Zapolankę do początku szlaku czarnego – szlakiem czarnym do Ujsół (Meta).

Oficjalna strona biegu: http://www.chudywawrzyniec.pl

Możesz również polubić…