Wielkanocny Bieg u Stasia

Na starcie XIV edycji „Wielkanocnego Biegu u Stasia” w Wałbrzychu stanęło 150 biegaczy. Tym razem obsada była międzynarodowa. W zawodach udział wzięło 4 zawodników z Kenji reprezentujących Unipes Wałbrzych. Pokazali oni moc kenijskich biegaczy zajmując cztery pierwsze miejsca. Zwycięzcą biegu na dystansie 5km został Lagat Julius pokonując trasę w czasie 0:15:59, drugi był Serem Keneth (0:16:00), a trzeci Cheruiyot Mike (0:16:01). Pierwszy z miejscowych biegaczy  Patryk Łazarski zajął piąte miejsce i uzyskał czas 0:16:33. Wśród kobiet rywalizacja odbywała się na dystansie 2,5km. Zwyciężyła Halina Szczęsna Radzikowska (0:9:38) przed Agnieszką Jankowicz (0:10:31) i Agnieszką Kozyrską (0:10:32). Również dzieci rywalizowały między sobą w kilku kategoriach wiekowych. Najmłodsza grupa naszych wałbrzyskich sportowców obejmowała kategorię wiekową dziewczynek i chłopców do lat 3. Różnica wiekowa między najmłodszym uczestnikiem, a najstarszym była ogromna i wynosiła 80 lat. A to oznacza, że na bieganie nigdy nie jest za wcześnie, ani nigdy nie jest za późno. 🙂

W najbliższą sobotę i niedzielę Wałbrzyski Klub Biegacza organizuje ciekawe dwudniowe zawody w Książańskim Parku Krajobrazowym – „Biegowy Turniej Rycerski”. Pierwszego dnia biegać będziemy w okolicach zamku Książ oraz po schodach i tarasach zamku. Drugiego dnia ścieżkami parku i w okolicach ruin Starego Książa.