Swoboda Marek

Marek na podium

Marek Swoboda urodzony w 1964. Mieszka w Wałbrzychu. Biega od lipca 2002 roku. W swojej karierze biegacza przebiegł siedemnaście maratonów oraz dziewięć biegów na 100km.

Największe osiągnięcia to czterokrotne zwycięstwo w  biegu na sto kilometrów „Sudecka  Setka” Drugie miejsce w 12-godzinnym Podziemnym Biegu Sztafetowym w kopalni soli w Bochni w 2007 i 2008 r. Dwa złote medale w HMPW w Spale w 2009 r. w kat. M45 w biegach na 1000 i 3000 m. Pierwsze miejsce w III Maratonie Karkonoskim w 2011 r. 54 miejsce OPEN i pierwsze w kat. M45 w 16 Maratona di Roma w 2010 r. To tylko najważniejsze sukcesy Marka, bo na podium stawał jeszcze wiele razy. A w swojej kategorii wiekowej jest największym championem. Znam Marka osobiście, ponieważ pracujemy w tej samej firmie i często się widzimy. Jego zapał i sukcesy spowodowały to, że sam zacząłem biegać i chcę robić to coraz lepiej. Dlatego na mojej liście ludzi wartych naśladowania znajduje się na pierwszym miejscu.

Niestety z powodu kłopotów rodzinnych nie biega od połowy 2012 roku. Poniżej przedstawiam prośbę Marka o pomoc.

Drugiego lipca 2012 roku moja ukochana żona Anna doznała bardzo ciężkiego udaru mózgu. Po operacji, która uratowała jej, życie ma sparaliżowaną prawą stronę ciała, nie mówi, ma ograniczony kontakt z otoczeniem, wymaga stałej opieki. Dalsze jej leczenie wymaga intensywnej i długiej rehabilitacji w specjalistycznych ośrodkach. Przekazując 1% podatku lub darowiznę na rzecz Fundacji Avalon z dopiskiem Swoboda, 1715 pomagacie Państwo mojej żonie w pokonaniu skutków udaru, powrocie do zdrowia i odzyskaniu sprawności fizycznej umożliwiającej jej w miarę „samodzielne funkcjonowanie”.

Z całego serca dziękuję za okazaną pomoc.

Strona fundacji: http://www.fundacjaavalon.pl

Możesz również polubić…